TEKSTESHQIP

Doza
Një Vrim Në Ujë
Lyrics

Ndaje nje Coca-cola
me Dozen...
Por mos qaj po ta piu
te gjith!
"Po do batlle me mua
une do futem i dyti
hec pra "Mc"
tani ështe rradha jote..
"Mé leverdis
te te vras me diss
e ti them prokuroris
gabimisht" ishte akt
për vetëmbrojtje!!..
"Ti bashk me shokun tat
hidhuni nga nje urë
dhe po mbijetuat pse jo
beheni prap!
A thua??
"S'ma ndjen per boten
as pér rroten
diten që linda rrash
nga duart e doktorit
dhe vrava koken!!..
"Po ore! ta sygjeroj
unë nuk e promovoj
dhunen, thjeshte e
enkurajoj!
"Dhe qe atere
kam problem me
orjentimin
jeta ime ngjan si
barcolet me "Nastradinin"
"Jam dipllomat i shkelqyer
gënjeshtra ime s'mohoet
◦ Po desha mund te shes
"frigorifer"
tek Eskimohét..!!
"Jam rrit me ftua dhe qitro
• jo me qumesht deveje
kshu qe se kam per gje
te t"hy ne shpi pa leje..
"Kam semundje te keqe
po piva një cigare
K kam te drejt te ha vet
një tepsi plot
me trileçe..!!
"Me vaj peshku
qe te mos ju ngjis tigani
‣ gjithashtu do ju měsoj
si te hapni
"Një vrim nē uje"
"Dil me një Sniper nê
ballkon gjej kurva
dhe gjuj!
dhe po te erdhi shteti
thuj:"Kam Baben
ne Fush kruj!!..
"Goja ime një hale
qe s'lahej
ishte prish kazani
sot do ju mesoj si
të skuqni
veze pelikani.!!
"Thuaje fix pra
ashtu sic e thash!
1,2,3
te gjith bashk!
"Se ky refren eshte
berë kshu që ti
mend ta mbash
dhe kur të vi refreni i dyt
ta themi bashk!"
"Se ky refren ështe
bërë kshu qe ti
mend ta mbash
dhe kur të vi refreni i dyt
ta themi bashke..
"Prit pak!
para se ta heqesh
kte track dhe te thuash :
Sa kot!!
Degjo edhe kte
Akoma ktu je ti?
mendon se pjesa e dyt
do e shpetoj kte keng?
Nuk ma ha (hahaha)
dhe po ta shash
se pse ska as nje kuptim
dhe as nje mesazh!"
"Ma mbush nje gote
me vere..
Ups! e derdha!!
"Lere se e dhjeva
më mirë po them ca emra.
Bleona qereti apo
Ronela hajati?
"Harxhova Beat super
dhe nuk kam then as nje
fjale që te zër vend..
'Je femer e bukur
dhe pse vjen nga fshati!
E prish kur hap gojen
si Silvana Bushati!!"
"Bob sfyngjerin?
e kam pas komshi pallati

adotetë mesoj
si bëhet "Kavuropati?"
"Ke do zgjidhje
te te dilte nga torta?
po te kishe organizuar
"Bacelor Party'
"Mezi pres ditên
që do dal doktori
edhe do me thot :
"Urrime është djalë'
"Se po tha
që është vajze
do e pjek te gjall!
кё?
'Ça do qe te them
kjo keng ska tem
mund ta quash
"freestyle"
'Doktorin jo foshnjën!
Pse gjithmon
keqkuptohem??"
"Sepse pertoj
te referohem
ne gjera
që nenkuptohen!
"Zoti gjykac
mbylle çështjen dhe pik
yepërndryshe do drejtohem
në gjykat te larte
që kam dhe mik se jam..
"Zoti gjykac
mbylle çështjen dhe pik
yepërndryshe do drejtohem
në gjykat te larte
që kam dhe mik se jam..
"Teper tipik
tepër teper nevrik
po deshtove me muzik
behu vrasės me thik!!
Jam teper sadist
manipulist asnjëher racist
do ta dish?
sma ha prij Policis!!"
"Teper artist
pa lice artistik "Jam'
"Like A Boss"
gjithmon edhe "Pik"
"Tani me mu refrenin
thuaje edhe ti
po ta dish..
po ta dish..
po ta dish..
"Po si ta dish?
kur unë prap e ndryshova!
A do ta dish pse?
Thjeshte se pse
mundem!!"
"Dhe jam duke prish
kte ritem kaq te bukur
A do ta dish pse?
Thjeshtë se pse
mundem!!"
"Një vrim ne uje te hap'

DËRGOI: