TEKSTESHQIP

Doza
Qesh Pak! Pse Kaq Serioz?
Lyrics

Mire-se-vini Zonja dhe Zoterinj, para se t'fillojm dua te bej nje sqarim
nuk ma ndjen per komentet e tuaja, donit 1 te cmendur? ju sollen mua pra!
Si ''Ermal Mamaqi'' sonte dua t'bej 1 gaf, jam gati te pranoj denoncime per cdo varg
Por para se te me gjykosh per ato qe do them, mundohu mos te kapesh ne fjalet qe veten gjen
Se cili ben 1 kenge dhe enderon te bej karrier, disa kerkojn per fame disa kerkojn thjeshte per sherr
por ka dhe ca te tjere qe ja fusin kot nga barku, tamam si porosi per BBF-n te tallet ''Zhaku''
2 goca hyn n'muhabet me 1 producent tek 15-kaci, nuk ishin gje nga zeri kshu qe lan trupin te flasi
e ne muhabet e siper njeres gjoja i rra lapsi, pastaj u ben te gjitha kengetare si ''Mirsa Laci''
Disa te tjere jan zero dhe mendojn se kan talent, sdin fare ca eshte muzika thjeshte kan babin deputet
Do shihemi prap ky mos mendo se eshte fundi, jam aq i smur sa them te aplikoj per pune te ''Thumbi''
Nuk po kuptoj pse po qesh? pse po qesh? nuk po kuptoj pse po qesh? (x2)
Ktu ska as gje per te qeshur, as gje per te qeshur, as gje per te qeshur!! (x2)
''My music'' eshte kthyer ne ''Discovery chanell'', tani shikon vec lepuj dhe Anakonda Kolumbjane
Disa kalamaj te vegjel duan te me kopjojn dhe te shajne, por ne Shqiperi kush flet shum behet tem per ne lajme
Kam per te thyer mixerin po u degjua ''Mamica'' ne club prap, po se ke kuptuar kaq ore une po bej RAP trap!
por tani po e kuptoj pse vetem po ''llap llap'', sic ta than dhe cunat ''Bente vape-vape-vape''
Disa politikan ne parlament kercejn ''Flamenco''dhe per sound track partie kan 'Ái se eu tu pego''
Do vi dita ti shikojm dhe me ''VEVO'', me kenge amatore te kategoris ''DEMO'''
kshu qe u ben nacu Tirone ca djemka nga ''Pogradeci'', ben nja 2-3 kenge por me sa duket nuk u heci!
Ne cdo 8 grupe 4 jan kot fare, 2 jan bomb dhe 2 jan si fishekzjarre...
''Kreu i qeveris deklaroj se Shqiperia nuk eshte dhe nuk do te jet ne kriz ekonomike''
Kriz?? kush tha qe ka kriz? kush tha qe kemi kriz? leku eshte ne levizje, para ka per te gjith
mjafton ti lem nazet dhe ta marrim serjozisht, kjo ishte pellem zgjimi sishte diss....
Nuk po kuptoj pse po qesh? pse po qesh? nuk po kuptoj pse po qesh? (x2)
Ktu ska as gje per te qeshur, as gje per te qeshur, as gje per te qeshur!! (x2)