TEKSTESHQIP

Doza
#Kamikazi
Lyrics

I know you've been waiting on this one for too long man!
Are you ready?
D.O.Z.A, straight from K.M Studio

Jena Kamikazi
Vdesim per Hip-Hop
Shqipe jena Kamikazi
Do shperthejm si BOMB
Hiroshima - Nagasaki x2

Jena Kamikazi
Jena Kamikazi
Jena Kamikazi
Jena Kamikazi
Jena Kamikazi
Jena Kamikazi
Shqipe jena Kamikazi
Do shperthejm si BOMB
Hiroshima - Nagasaki

Po del tym nga oxhaku MC DOZA po gatuan
kokteil kimikatesh per te bombarduar
kete sken te degraduar
Habitem me keta njerez, si jan kaq te painformuar?
sma tregojn dot 1 HIT qe mos t'jet i kopjuar
ne jemi origjinal dhe e kemi vertetuar
Hip-Hop-i n'status Legjendar
sepse ne e mbajm ne duar! YEAH

Ne na shkojn rrobat e gjera por na shkon edhe kemisha
mos na beni politik te kalbur si Sali Berisha
skeni lidhje me muziken, Biznesmena jo Artista
une dirigjoj orkestren si Robert Bisha
Nuk keni shans ta arrini kete ''shit''
my homie STOBS po ju ''kill'' me kete Beat
vargjet e mia shperthejn ''Dinamit''
kompresimi ne master s'kalon kur ne ''clip''

MC's, mbajeni but, korreni ulet, ju sugjeroj te rrini urt
realiteti gur i zjarrte, ja u leshoj me katapult
kam dituri Okulte por s'marr pjese ne asnje Kult!
Po fluturoni mbi re por nje dite t'jeni t'sigurt
se do ju bjeri, hunda ne mut!
Me mikrofon ne sken sjeni te sigurt
se jam inxhinjeri i Audios ju komandoj ne pult!
HaHaHaha!

U rriktheva serisht qe skenes ti ve flak
po flasin shum por sdegjohen aspak
Kamikazi n'Hip-Hop se per te derdhim gjak
FUCK ALL THE HATERS ne mbetemi lart
ju po flisni per SWAG ne po flasim per RAP
lypni vemendje por nuk bejm sevap
YO! BITCH! GET THE FUCK BACK!
brenda xhaketes kena fshehur sahat se pse...

Jena Kamikazi
Vdesim per Hip-Hop
Shqipe jena Kamikazi
Do shperthejm si BOMB
Hiroshima - Nagasaki x2

Jena Kamikazi
Jena Kamikazi
Jena Kamikazi
Jena Kamikazi
Jena Kamikazi
Jena Kamikazi
Shqipe jena Kamikazi
Do shperthejm si BOMB
Hiroshima - Nagasaki

Kam studio, Laborator! Ambjent perfekt per eksperimente!
Kart zeri dhe kompresor, mikrofon, mikser, asortimente!
Sjellim Pro Sound, skuadra jon qendron vigjilente!
Na mjafton vec nje trefazor per te realizuar MEGA EVENTE!
KUSH JEMI???

Kamikazi ne kete sken! Kemi vite ne terren mos na testoni
se tashme, jena midis jush dhe kena gishtat tek butoni
koka 125 Amper, tension i lart mos u afroni
E.A.W Grand Stack, shkon fonia 80.000 WAT
J.B.L Monitor, Front fill edhe SUB
mikrofoni A.K.G cilesi e lart!

Jam merakli per muzik, usta ne teknik
i njejti ne rruge po i njejti ne klip
i njejti ne sken prandaj njerezit me ndjejn
se jap jeten dhe shpirtin per gjerat qe vlejn
e them me plot goje qe jam MC
8 Albume n'bagazh, kam fitu mjeshteri
kam qellim qe te ngel n'histori
si 1 nga me e miret n'Shqiperi
DOZA MC!

U rriktheva serisht qe skenes ti ve flak
po flasin shum por sdegjohen aspak
Kamikazi n'Hip-Hop se per te derdhim gjak
FUCK ALL THE HATERS ne mbetemi lart
ju po flisni per SWAG ne po flasim per RAP
lypni vemendje por nuk bejm sevap
YO! BITCH! GET THE FUCK BACK!
brenda xhaketes kena fshehur sahat se pse...

Jena Kamikazi
Vdesim per Hip-Hop
Shqipe jena Kamikazi
Do shperthejm si BOMB
Hiroshima - Nagasaki x2

Jena Kamikazi
Jena Kamikazi
Jena Kamikazi
Jena Kamikazi
Jena Kamikazi
Jena Kamikazi
Shqipe jena Kamikazi
Do shperthejm si BOMB
Hiroshima - Nagasaki