TEKSTESHQIP

Doza
Intro (Ndërhyrje Në Matricë)
Lyrics

Kapiten, Baza ketu
Marrje, Kapiteni

Baza : Zoteri, kemi nje nderhyrje ne sistem

Kapiteni : Nderhyrje ne sistem? kjo eshte e pamundur
kush ka kaq kapacitet dhe inteligjence
sa te arij te gjej dimensionin ton?
a je i sigurt rreshter?

Baza : 100% i sigurt Zoteri
ne individ me kod personal 31 63 94 21
ka shkarkuar nga arkivat tona
pothuaj e gjith materialet

Kapiteni : Kjo eshte apsurde!
do i duheshin vite ta bente kete gje

Baza : Pikerisht Zoteri, ky individ
paska me shum se 10 vjet
qe hyn e del ne sistemet tona
dhe nuk e kemi vene reh!

Kapiteni : Idiota! A e keni iden se cfare ka ndodhur
per shkak te pakujdesisi tuaj?
Keshilli administrativ do na eliminoj te gjithve nese...

Kapiteni : Nejse, nejse, pak rendesi ka
do merrem personalisht me kete ceshtje
nderkohe, mos njoftoni asnjeri tjeter

Baza : Si urdheron Kapiten.

Zef Deda :

Edhe nuk po e zgjasim shum
sa t'pergatiten ata na kena ardh
perseri ne nje moment muzikore

Eshte nej djale i fuqishem
je Rrepist, nje Rrep
qe do vi te kendoj ketu
Ai
vjen me tan deshiren
e mbrekullueshme te tij
per t'interpretu n'kete sken...

MC DOZA!

Armagedon
Pergatitu per shperthim
Nderhyrje ne Matrice
Infiltrim
Mc Doza
ju e dini stilin tim
ushtroj fuqi te plot
si murg Shaolin

Apokalips
Mijera bomba atomike
Holocaust berthamor
katastrofa bBiblike
luft nderyjore
perendit jan midis nesh
Jezu Krishti - Horus - Krishna
po sulmojne ne Fortes!

Texas Chainsaw
ne Radiomarres me ton :
GO!
Masakroj te gjith
si me qene JigSaw
Arma ime mikrofoni
vargu im eshte municioni
mbrojtja ime helmetike
prandaj smund te depertoni!

Flas me metafora
si Leonardo DaVinci
si Galileo, si Ajnshtajni
si Njutoni, si Kandincki
Si Salvador Dali
thirrem ''one of the best'' la!
sjell energji te paster
si Nikola Tesla!

Nderhyrje Ne Matrice
Nderhyrje Ne Matrice
Nderhyrje Ne Matrice

Degjo me vemendje
Deshifro Simbolet!

Nderhyrje Ne Matrice
Nderhyrje Ne Matrice
Nderhyrje Ne Matrice

Aty ku mbillet frika
Vdekja do te korret!

Shprehem lirshem
Vandalizem!
Barbarizem!
I pa meshirshem
Terrorizem!
shum i frikshem!
Ndron jete..
Merr fund te dhimbshem!

Merr fryme thelle
Merr fryme thelle
Mesazhi vjen vet
skam nevoj ta sjell!
Dallohet kollaj
si yjet ne qiell!
Si vargu me legjendar
qe eshte shkruajtur ndonjehere!

Teknik
Brutale - Fatale - Finale
Shfarosje
Totale me Ngjarje Katale
Gjahtar krenar
si ujku ne male
Kush me degjon shef skena
PARANORMALE!

Teknik
Sulmuese me shigjeta helmuese
thika te mprehta
shikim Meduze
mallkime Shtrigash
Merimanga pickuese
Mistisizem
Taktika shkateruese!

Nderhyrje Ne Matrice
Nderhyrje Ne Matrice
Nderhyrje Ne Matrice

Degjo me vemendje
Deshifro Simbolet!

Nderhyrje Ne Matrice
Nderhyrje Ne Matrice
Nderhyrje Ne Matrice

Aty ku mbillet frika
Vdekja do te korret!