TEKSTESHQIP

Doza
Errësira Jote, Drita Ime
Lyrics

Erresira jote, drita ime ne kte bote YO!
Vazhdoj akoma te shikoj ca nuk shikon YO!
Sa do doja te kuptoje sa gabon YO!
Koha kalon por kur s'eshte vone JO!

Te shikoj qe je bere dhe ti si gjithe te tjeret
jeton, sillesh dhe flet po si gjith te tjeret
une perseri shikoj veten edhe ju te tjeret
eshte Doza MC direkt nga dhoma e erret

Ca s'shikon ti, uen e shikoj me sy te mbyllur
jeta eshte e embel por me shum eshte e hidhur
ca s'kupton ti, une e kam jetuar
ne nje flete gjysem te djegur e kam shkruar
kam harruar!

Tani e di qe isha i kapur nga nje litar qe nuk leshohej
tani skam frik se Juda puthi Krishtin para se te kryqezohej
ashtu si jeta jone tashme ngjan si nje ironi tragjike
qe nuk shpjegohej!

As me fjale as me kode, njerez viktima mode
po tju njifja me perpara do ju zhdukja, qe neser per sonte
kush me dashuronte edhe kush me respektonte
meriton vleresimin tim dhe per ta rimoj sonte!

Per ata qe e din kush na sundon
per ata qe e din qe Doza nuk ndryshon
nje flete nje laps dhe 4 strofa
bota eshte me rrota ta ben zemren copa copa
perseri une mbush 2 gota edhe pse ti nuk je ktu!

Ti su pergjigje por une te fola, sa do doja te mesoje qe ja dola
gjithmon ca nuk shikoje ti, une ta tregoja,
vetem Zoti mudn te me gjykoj per castet qe gaboja
bera kshu se kshu besoja!

Cdo levizje ka pasoja, lesho ca ke ne zemer
por kujdes ca del nga goja
me e rend se shpata eshte mburoja
por uen te mbrojta, mbajta peshen, rrezikova
me fal qe ste shpetova, me fal

Erresira jote, drita ime ne kte bote YO!
Vazhdoj akoma te shikoj ca nuk shikon YO!
Sa do doja te kuptoje sa gabon YO!
Koha kalon por kur s'eshte vone JO!

Te shikoj qe je bere dhe ti si gjithe te tjeret
jeton, sillesh dhe flet po si gjith te tjeret
une perseri shikoj veten edhe ju te tjeret
eshte Doza MC direkt nga dhoma e erret

31 - 63 - 94 - 21
cdo numer dhe nje shkronje
cdo shkronje dhe nje magji
Drog - Obsession - Zinxhir dhe Anarki
shikoj ca s'shikon ti, urretje dhe zili

Mbillet ne zemren e cdo njeriu
nuk ju djeg me dielli edhe nuk ju lag me shiu
si te gjalle edhe te vdekur shetisni ne qytetin qe ju shkriu
dhe ju thane te luftoni per flamur dhe per parane

Ka njerez qe shikojn jeten nga dritarja
me nje televizor te ndezur edhe friksohen nga e ardhmja
dikush ti zgjoj, tju tregoj se gjerat nuk jan ashtu sic duken
eshte ndryshe pamja!

Thuaj qe jam i cmendur, thuaj qe sjep rendesi
thuaj ca ndjen per mua por mos thuaj qe ste dua
mos thuaj cfare do thonin gjith te tjeret per mua
se ti e di nuk jam ashtu sic te kan treguar

Me vjen i nat qe nuk shikon, ate qe une shikoj
me vjen inat qe nuk kupton, ate qe une kuptoj
por skam ca bej, tani ke mendimin tat per jeten
prandaj zhduku qe ketej, dua paqe qe te gjej

Erresira jote, drita ime ne kte bote YO!
Vazhdoj akoma te shikoj ca nuk shikon YO!
Sa do doja te kuptoje sa gabon YO!
Koha kalon por kur s'eshte vone JO!

Te shikoj qe je bere dhe ti si gjithe te tjeret
jeton, sillesh dhe flet po si gjith te tjeret
une perseri shikoj veten edhe ju te tjeret
eshte Doza MC direkt nga dhoma e erret