TEKSTESHQIP

Doza
Legjion (Skit)
Lyrics

3 GRAM aMNeSIA, PURE JoINT, PA DUHAN
SUNDUES TITAN, A.K.A GENGHIS KHAN
NUK JAM GANGSTER PA TRU
JAM DIALE I ZGJUT ME BOLE
TI JE IDIOT KOMPLET E SHET SHPIRTIN PER 5 LEK

REPISTAT E VERTETE, MA LAN REPIN AMANET
NUK KE KU FSHIHESH TE SHEF SYRI IM I TRETE
THIRREM ""NEO", LUGA S'EGZISTON
JAM THVESHTE UNE DHE VETIA IME
NE KETE FUCKING ILUZION

TIPAT THON AMIN, MOS NA TORTURO SI IDI AMIN
POR KETO VARGIE KANE QELLIM NUK I KAM PER VITRIN
KUSH THA SHGIPERIA GJALLE SE MBAN
KETU REPI PRET SI JATAGAN
BURRA T'RENDE ME PANTALLONA
NE KETEJ NUK MBAUM FUSTAN

MC DOZA D.N.C CODE RED
ZERI IM SI FANTAZEM AS GE SIELL SINIAL NE LE.D
SI TELEVIZORI N'DHOME DERGOJ MESAZHE NE SUBKONSH
SI KRAKEN VARGU IM BURGOS SHPIRTRA
TEK SENTUKU I DAVY JONES

[Ref]
MC-ZZZZ
I MASNI FVALET MIRE
JENA LEGJION
WE GO STRAIGHT FOR THE KILL
MC-ZZZZ
SKUADRA IME SKA MESHIRE
JENA LEGIION
OUR STORY IS REAL
MC-ZZZZ
NE MIKROFON PO BEHET LUFTA
NUK GODASIM ME FISHEK
POR JU SULIOJM ME FJALE TE URTA
MC-ZZZZ
KENI RIMA SHUM TE BUTA
SHIDHEN HAPA ME GENJESHTRA
GENJESHTRAT KAN KEMBE TE SHKURTRA

PO TE FLAS SHUM HAPUR ME SA DUKET SPO M'KUPTON
JAM 1 LINDUR PER KETE GJE, MBIZOTROJ NE MIKROFON
POR KETA SDO E PRANOIN SE U PRISHET IAZHI
BILES AS GE BUZEGESHIN SE U PRISHET MAKUAZHI

POR UNE JAM TIP HARDCORĘ, NUK MA NDIEN PER STARDOM
TYMOS GANJA ME BONG, RROBA T'ZEZA PHANTOM
TI NGATERON SHUM MUHABETE DHE KALON KOT NE SIKLETE
MOS KI MERAK SE KUR TE VDES SDO E MARRE REPIN ME VETE

DO JA U LE DHURAT DIKU LART KU T'GIITH TA SHIHNI
GE TE MUND TE ADHURONI ATE QE S'MUNDENI T'ARRINI
SKA TE THOT CILESIA, FIALET E MIA JAN ME VEND
TI PA WAVES-AT E CUBASE-IT SOT SDO KISHE AS 1 KENG

SHCUPE JENA LEGJION, NUX HYN DOT NE RRETHIN TON
NESE SIE TIP I VERTETE EDHE NUK E PERFAGSON
SKA TE THOTE SA PARE KE UNE KAM ME SHUM SE SA MENDON
DUA TE SHOH CA SHPIRTI KE AIO ESHTE QE M'INTERESON

PRA NESE DO RESPEKTIN TIM, MA VERTETO GE JE MC
JO ME FIALE POR ME VEPRA SE VEPRAT LEN HISTORI
SPRANOJ KRITIK NGA ASNJERI, ARTI IM ESHTE ABSOLUTE
PO KE INAT NXIRE HEKRIN VUE N'KOKE, PLASI TRUT!