TEKSTESHQIP

Doza
Udhëtimi Ska Mbaruar
Lyrics

SHUM HER MERZITEM DHE MENDOJ GJERA TE KEQIA
HUMBAS PERQENDRIMIN NGA PASIGURT E MIA

BOHEM NERVOZ DHE SHPERTHEJ NE NJEREZ QE SKAN FAJ
SHUM HERE NDIHEM I LENDUAR DUA VEÇ TE QAJ.

SHOF DHIMBJE KUDO RRETH MEJE
EDHE NDIKOHEN MASIVISHT POR NUK ARRIJ TA PERCEPTOJ
MUNDOHEM TE JAP NGA VETJA DHE TE GJITH TI KESHIDHOJ
PO TE GJITH MA MARRIN PER KEQ EDHE VETEM PERFUNDOJ.

ESHTE QESHTJE KARAKTERI, CESHTJE PERGJESIE
MBASE U RRITA PARA KOHE OSE THJESHTE
NUK KENA ME TE NJEJTAT SHIJE, DIJE SE NUK PO DERZOHEM
DO LUFTOJ PER CKA BESOJ DERI DITEN QE DO BIJE

SHUM GABIME SHUM ZGENJIME ZEMERIME KUJTIME
I VETEM NE ERRESIRE DHE I ZHYTUR NE MENDIME
TEK FISHEK NE PISTOLET ZOTIT ZOTIT I KERKOJ SHPJEGIME
JAM TU LUJT RULET RUSE ME VETEN TIME.

MBASE NUK E MERITOJ OSE THJESHTE KAM MENDIME NEGATIVE DUHET TI NDRYSHOJ
SHKOJ ATY KU KAM ZEMREN TIME E PERÇAFOJ
FAMILIA IME SI GJITHMON ESHTE ATY TE ME NDIHMOJ

NUK JAM VETEM KAM GJITH PASURIN E BOTES NE DUAR
POR DISA HERE HUMBAS VULLNETIN DHE AFTSIN PER TE VLERSUAR

SHPESH HER E SHIKOJ VETEN ME VESHTRIMIN ME KRITIK
ESHT ANA IME E ERRET QE KERKON PER PAK DRITE

LUMTUROHEM KREJT PAPRITUR
NJE DOR NDRITUR  SHTRON SHKALLEN DHE SHOH VETEN DUKE U NGJITUR

NJE ZE ESHT DUKE PESHPERITUR
MOS MENDO PER FUNDIN SE AKOMA SKA ARRITUR

EJ MERRE JETEN NE DUAR
ULLETIMI SKA MBARUAR
E NESE SONTE VLEREN TENDE KE harruar
ZOTI DO TE JET ATY PER TE TA RIKUJTUAR x2

ASNJEHER MOS U DORZO ASNJEHER  ASNJEHER MOS U DORZO ASNJEHER
ASNJEHER MOS U DORZO BESO
TE VETJA JOTE NGRIJE KOKEN DHE LUFTO x2

KALOJN VITET, RRITEMI NA SHTOHEN PERGJESIT
NDRYSHOJM LERSHTATEMI LUFTOJM PER TE KALUAR VESHTERSIT
ITS A SICK WORLD ME BESO ANKTHI MUND TE KTHEHET NE SEMUNDJE NDAJ VETEN MOS E STRESO 

JO KUJTO KUSH JE DHE SA SHUM VLEN JE I SHTRENJET
KRIJESA ME PERFEKTE NE TOKEN E SHENJT

PLOT DASHURI MESHIR INTELIGJENC DHE MIRSI DURIM DREJTSI TOLERANC DHE URTESI

DHE MOS KI FRIK NE FUND TE GJITH DO SHPERBEHEMI NE PLIHUR KOZMIK SHIJO MOMENTIN BUZQESH DASHURO ENDERRO AS NJE SEKOND ME MOS PRIT BEHU AI QE DO TE JESH MBUSHE JETEN ME DRITE

KRIJO BOTEN TENDE MOS U MERR KOT ME ZAGARA 
QENT LE TE LEHIN KARVANI ECEN PERPARA
T"KAN ZILI SEPSE TI NUK DIN TE SHTIRESH
DHE PLASIN NGA INATI KUR SHIKOJN QE TI PO NGRIHESH

POR KESHTU JAN NJERZIT DUHET TA PRANOSH
DHE PO TE PAN TE ECESH MBI UJ DO TE THON QE ZDI TE NOTOSH

KRIJO IMUNITET FALJU NJE BUZQESHJE NESE FLASIN MBRAPA KRAHVE TI THJESHT QENDRO NE HESHTJE

LERI VEPRAT QE TE FLASIN FJALET E TUA DO TI VRASIN
NESE THUA TE VERTETEN NJERZIT DO TE PROHORASIN

KI BESIM MOS U DERZO VIBRO ME ÇASTIN MBAJ SYT HAPUR SHIKO TE SHFRYTZOSH RASTIN.

ILUMINOHEM KREJT PAPRITUR
NJE DOR E NDRITUR SHTRON SHKALLEN DHE SHOF VETEN DUKE U NGJITUR

NJE ZE ESHT DUKE PESHPERITUR 
MOS MENDO PER FUND SE AKOMA SKA ARRITUR

EJJJ MERRE JETEN NE DUAR
UDHETIMI SKA MBARUAR
E NESE SONTE VLEREN TENDE KE HARRUAR
ZOTI DO TE JET ATY PER TA RIKUJTUAR

AS NJEHER MOS U DERZO ASNJEHER
AS NJEHER MOS U DERZO ASNJEHER
AS NJEHER MOS U DERZO BESO TE VETJA JOTE NGRIJE KOKEN DHE LUFTO

EJJ MERRE JETEN NE DUAR
UDHETIMI SKA MBARUAR
E NESE SONTE VLEREN KE HARRUAR ZOTI DO TE JET ATU PER TA RIKUJTUAR

AS NJEHER MOS U DERZO AS NJEHER
AS NJEHER MOS U DERZO AS NJEHER
AS NJEHER MOS U DERZO BESO TE VETJA JOTE NGRIJE KOKEN DHE LUFTO. 

DËRGOI: