TEKSTESHQIP

Doza
Tirona City
Lyrics

Tirona city
dal nga shpia gjith energji
te gjith me njofin si Doza Mc
ne cdo lagje kam shoqeri

cdo rrugice me sjelle nostalgji
zhurma e qytetit ne veshet e mi
tingellon si simfoni sepse bashkjetojm ne harmoni

Tirona city
lagjet e tua fshehin historira
bulevardi jot ka par shum trazira, mundohem ti harroj momentet e keqia

dhe pse mbijetoj me shum veshtiresira
ty ste ndryshoj ti je me e mira
me ty krenohet gjith Shqiperia
Tirona city, ketu ndodh magjia...

Freestyle me cunat deri naten vone
ne ballkon nje L se keshtu me shijon
me fikson menyra se si Hena ndricon

Nese adrenalinen kerkon
me siguri do e gjesh ne Tirone
mjafton te kesh pare me ton

Qefi qef por qefi kushton!
qyteti s'fle, qyteti punon!

Mesnata bje ne qytet
cuna dhe goca dalin per qef
nga Kinostudio ne Kombinat
ngjiten shum flet
thyhen shum gurra
digjet shum bar
Tirona city vend ideal
ska nevoj per fjale
ky eshte i fundit rresht
me te mira me t'keqia
e dua sic eshte!

I love my city thats right!
Tirona City by night!
Tirona city my life!
Tirona city 4 Life!

I love my city thats right!
Tirona City by night!
Tirona city my life!
Tirona city 4 Life!

Tirona city
vendi ku kam lindur, vendi ku jetoj
ketu punoj dhe enderroj, ketu dua te ardhmen ta ndertoj
Qyteti im
ka drita kudo, makina pa fund
njerez qe jan mesuar me zhurm
flasim per pune, flasim per pare te thata ne dore, BOOM

Tirona city
kryeqytet dhe metropol
rruge me korsi dhe semafor
hyrje te reja me ashensor

Ne qytetin tim
cdo gje eshte e mundur
cdo gje mudn ta gjesh nese njef
personin e duhur

Gjate dites trafik, gjate nates muzik
ky qytete magjik se kuptoj pse?"
vazhdon te merret me politik?
shef te rrijnt qe ndjekin partit!

Jam tu bo Nderhyrje Ne Matrice
mos te t'bej cudi, nese me shef
ne Kryeministri me foni!!

Ky qytet me njef se i jap nga vetja
i shetis keto lagje dhe tregoj t'verteta
Tirona city, mbushur me legjenda
mbushur me skiftera, Shqiponja dhe agjenda!

Mesnata bje ne qytet
cuna dhe goca dalin per qef
nga Kinostudio ne Kombinat
ngjiten shum flet
thyhen shum gurra
digjet shum bar
Tirona city vend ideal
ska nevoj per fjale
ky eshte i fundit rresht
me te mira me t'keqia
e dua sic eshte!

I love my city thats right!
Tirona City by night!
Tirona city my life!
Tirona city 4 Life!

I love my city thats right!
Tirona City by night!
Tirona city my life!
Tirona city 4 Life! x2