TEKSTESHQIP

Doza
Xham Fare
Lyrics

Te gjith po kerkojn te mesojn ku isha zhdukur, pse sngrija telefonin,pse net nuk isha futur, kam qen i zen gjith diten kaloja bukur, po se ke me qejf shoku sdel gje me te shtytur, tani ne mendje kam 2 gjera euro dhe lek, paraja sundon duhet ta kesh gjithmon ne xhep, ndizma zemren veji flak te vej ne qejf, nata ka surpriza nuk i dihet ca na pret, vishem behem gati edhe dal ne lagje, mbaj bukuroshet tan qe me len shenja ne faqe, ne mendje dua paqe dhe te numeroj 50 - ce, skam besim tek asnje buce zemra e bardh esht gje e keqe, skam oreks per thashetheme sdua llafe as probleme, beni ca te doni un do ulem posht 1 peme dhe do filloj te kendoj nuk kam kohe qe te mendoj, jeta eshte bukur kam deshir qe ta shijoj, dua qe te gjitha frutat ti provoj te me prishet plani asnjeriu sja lejoj, puna esht per ca kohe sa te shtohen nja dy shifra, jam xham fare plako ska nevoj ti dish te gjitha
REF ×2

Cdo nat ne qytet xham fare po ben pun dhe nxjerr lek xham fare, po ke dhip dhe fishek xham fare, sidomos po ke mjet xham fare

Synimi kryesor esht qe te ket levizje mos te dalesh nga programi kot per gjera palidhje puna esht qe te meresh me gjera esenciale qe te ngrejn psikologjin edhe qe te nxjerrin pare, ke makin apo motor sa kilometra ben ne ore, varet nga shuma qe ti ke ne portofol gjerat jan te thjeshta mos u hiq si profesor, disa ti kesh mbi koka dhe disa ti kesh ne dore, ndal rap si Aroganti, nuk bej foka si ashanti po te pyten kush e beri sigurisht Doza dhe Andy puna esht qe te reshkasi dhe jo vetem te futet nuk mjafton te jet e lagur shoku duhet qe te qullet, duhet te jet xham fare se luajtem menc fare ndizni zjarr te gjith sill birra 1 kitare edhe folim biles sesht cigare se shikon qe je mbytur ne alkool isha zhytur gjeta shpin me te pyetur fjeta jasht dera kycur ska problem xham fare a me ndjen? Xham fare

REF ×2
Cdo nat ne qytet xham fare, po ben pun dhe nxjerr lek xham fare, po dhip dhe fishek xham fare, sidomos po ke mjet xham fare

DËRGOI: