TEKSTESHQIP

Doza
Siç E Din
Lyrics

(Texti 1)
Disa po flasin keq,mesa duket nga zilia
Pa ditur mundimet the aftesite e mia
Shoqrojne emrin tim,vetem me fjale te keqia
Po meqe e kerkuat le te flasim pak per mua
(Texti 2)
Sesi veproj e si leviz,eshte puna ime
Gjithmone nuk flas shume per mua flet muzika ime
Prandaj kur do te flas eshte mire te mbash shenime,te mesosh si behet ketej nga zona ime

(Texti 3)
I kam pare kur kercenojne si gangstera nga interneti
Nga momenti qe sme njeh o shoku,ca prirje ke ti
Un gjithmone do ngjitem lart,e kam ne gjak dhe zdo ndaloje
Kam mesuar te humbas the tani vetem fitoj
Jam gati plako
bera valixhen per tirane,pergatituni MC's loja behet per bam bam
Ska renci qe flasin keq,mbrapa kraheve hapin sqepin
Mjafton qe kur te kthesh,te gith ta qepin.

(Refreni)
Qa renci ka ata qe thon,as ata nuk e din
Nuk i shaj per respekt dhe cigares qe pin
Le te flasin te hapen,te bejn sic e din
Jan komplent pa lidhe,dhe pa kuptim
Qa renci ka ata qe thon,as ata nuk e din
Nuk i shaj per respekt dhe cigares qe pin
Le te flasin te hapen,te bejn sic e din
Jan komplent pa lidhe,dhe pa kuptim

(Text 4)
Un per vete jam OK kam shok e shoqe gjithandej
Njerez qe me then "Doza rap'in tend e ndjej."
Goca bukuroshe autogrfain lart t t***se
Hardcore n boxe dhe ne qofte se

(Text 5)
Mendon se je aq lart
Kondideroje prap
Shikoj statistikat kush kopjon e shkruan rap
???
Disku im quhet 'XHAM FARE' per t gjith ata me dhurat

(Text 6)
Per ata qe han inat
Lere te flasin si grat
Vetem llap llap
Hapni thesin flisni prap
Un vazdhoj te bej vidjo dhe ta cel para koncertit
Vazdhoj punen time dhe largohem jashte shtetin

(Texti 7)
Por jo ri larg sikletit, sepse ti e din ca thon
Po s'ndimove veten as Zoti s'te ndihmon
Sa her qe me digjon dhe sa here qe me shikon
Fol keq dhe thuaj genjeshtra, se te verteten se pranon

(Refreni)
Qa renci ka ata qe thon,as ata nuk e din
Nuk i shaj per respekt dhe cigares qe pin
Le te flasin te hapen,te bejn sic e din
Jan komplent pa lidhe,dhe pa kuptim
Qa renci ka ata qe thon,as ata nuk e din
Nuk i shaj per respekt dhe cigares qe pin
Le te flasin te hapen,te bejn sic e din
Jan komplent pa lidhe,dhe pa kuptim

DËRGOI: