TEKSTESHQIP

Doza
E Rrezikshme
Lyrics

Syte e tu kan dicka qe me largon bezdine
Qe nga momenti qe i pash, ngela pa frym
Fillova te enderroje jeten time me ty
Te gjitha mund ti le vetem qe te jemi te dy
Po por rash ne dashuri me ty ve jeten ne rrezik
E ke zemren si mendafsh po e preka tpret si thik
Ke menyre qe me fikson edhe ndjenjat mi cliron
Vetem ti i di plagat qe te gjerat me mbulojne
Vetem ti e di ca kam, kujto ato qe thame
Mjaftonte nje telefonate qe zemra jon tja bej bam
Sa here flas me ty i harroj te gjitha
Dhe kur mbyll telefonin me mungon per 5 minuta
Nuk di si ta them Nuk di se si te shprehem
Po arrita gjeri ketu nuk mundem qe te kthehem
Marr energji nga fjalet e tua dhe nga aroma jote dehem
Dua te bertas dhe te dua smund te fshehem

Je e rrezikshme mund ti le te gjitha per ty
Shikimi jot me ben magji me je fiksuar ne tru
Je e rrezikshme bukuria jote ska kufi
Aroma jote ma shkrin zemren si qiri
Je e rrezikshme mund ti le te gjitha per ty
Shikimi jot me ben magji me je fiksuar ne tru
Je e rrezikshme bukuria jote ska kufi
Aroma jote ma shkrin zemren si qiri

Je e rrezikshme, e rrezikshme,
E rrezikshme mund te them femer qe te ben zarar
Je e rrezikshme, e rrezikshme,
E rrezikshme mund te them femer qe te ben zarar
Je e rrezikshme, e rrezikshme,
E rrezikshme mund te them femer qe te ben zarar
Je e rrezikshme, e rrezikshme,
E rrezikshme mund te them femer qe te ben zarar

Dua te te dedikoj dy fjal nga zemra ime
Qe kur degjova zerin tend jam futur ne mendime
Jam i lumtur se e di qe dikush diku me pret
Me mendon me dashuron edhe emrin me therret
Qielli ska me yje vertet nuk i shikoj
Sepse ne jeten time vetem ti je qe ndricon
Edhe po mos te jemi bashk jam i lumtur qe do di
Qe ekziston nje femer si ty ne bote jo vetem ne TV
Je gjithcka qe nje cun mundet te kerkoj
Edhe po kerkoj me shum dikush ta vizitoj
Ti me ben te ndihem mire kudo qe te jemi
Se krahasoj me asgje dashurine qe neve kemi
Edhe pse na ndan deti largesia sna ndalon
Nje nate me ty smjafton te dua ketu gjithmone
Te me thuash qe me do te buzeqeshesh kur ta them
Te me puthesh te tregosh sa vertet jeta ja vlen

Je e rrezikshme mund ti le te gjitha per ty
Shikimi jot me ben magji me je fiksuar ne tru
Je e rrezikshme bukuria jote ska kufi
Aroma jote ma shkrin zemren si qiri
Je e rrezikshme mund ti le te gjitha per ty
Shikimi jot me ben magji me je fiksuar ne tru
Je e rrezikshme bukuria jote ska kufi
Aroma jote ma shkrin zemren si qiri

Je e rrezikshme, e rrezikshme,
E rrezikshme mund te them femer qe te ben zarar
Je e rrezikshme, e rrezikshme,
E rrezikshme mund te them femer qe te ben zarar
Je e rrezikshme, e rrezikshme,
E rrezikshme mund te them femer qe te ben zarar
Je e rrezikshme, e rrezikshme,
E rrezikshme mund te them femer qe te ben zarar.