TEKSTESHQIP

Doza
Momenti Jot
Lyrics

I vetem perseri ne labirintin e jetes
I jap kurajo vetes duke i rrefyer vetes
Ato qe sthem dot me fjal te thjeshta ne muhabet
Nuk mund te me kuptosh nese nga afer nuk me njef
Nuk mund te me gjykosh me 2 keng ne internet
Hip-Hop eshte jeta ime ta them me sinqeritet
100% realitet ne cdo album ne cdo mixtape
Kete se them vetem un e kan then njerzit vet
Kam mesuar qe i vogel cfar esht puna cfar esht leku
Cfar esht shoqeria respekti dhe vukaralleku
Pash babin tim te kthehet von nga puna i raskapitur
Pash nenen time te vuaj mua dhe motren per te na rritur
Me rroba te perdorura shtyja dimrin ne fillore
Nje familje e emigruar ne nje shpi nentoksore
Kalova femirin ne oborr te shkolles i vetmuar
Ngaqe isha i huaj nuk rrinte njeri me mua
Rash ne mendime dhe e bera zemren gur
Heshtja ime shum premtuse mendonin sdo flisaj kurr
Po isha As ne hartime fal imagjinates time
Dhe e gjeta nje “kur” talentin ne shkrimtari
Edhe tekniken ne rap arrita qe ti nderrthur
Jeta ime mori tjeter drejtim edhe ndryshoj komplet
Struktur krijova Dozen si personazh qa mbaje
Brenda kto vite i lash mi beat si tatuazh

2(x)
Se ska rensi sa her rrezohesh
Nese qohesh prap i fort
Ekziston nje shpres e re
Duke nisur qe sot
Ti asnjeher mos u dorzo
Degjo cfar zemra te thot
Ngrije zerin tani
Sepse ky eshte momenti jot

Sekondat kalojn dhe un zhytem me thell
S’harroj aventurat ne ditet me diell
Me qunat e lagjes me grupin se zben
Cigaret e mira dhe muhabetet qe bem
Por vitet po kalonin dhe marr eksperienca te reja
Por arrita te percjell gjera qe gjithdis ti shprehja
Ideja esht qe nuk jam thjesht Mc
Smundesh qe tme vesh tabel (asnjeher)
Jam i hapur me te ter
Kam te bej me muziken pergjithsi
Nuk shkruj vetem rap shkruaj libra poezi
Prodhoj muzik prodhoj tekste
Ndertoj skena me foni
Kush jeni ju te me kritikoni un per vete snjof kufij
Doli mode e re tani kritikojn se kush esht
Underground kush komercial
Un sjam underground as komercial
Un jam nje djal qe krijon gjera qe te lejn pa fjal
Dhe pse shumica ne fillim kan qesh dhe jan tall
Vall ku jan sot gjith kta nga kan humb se nuk i shoh
Bera mir qe si degjova dhe i thash vetes vazhdo
Sot shife se qa behet kam mbeshtetje dashuri
Puna ime po shperblehet njerzit ma vlersojn talentin
Falenderoj te gjith fansat per kurajon dhe respektin
Thithe mc pak me fort qe ta ndjesh me shum efektin
Zeri im po ben seks me beatin dhe po lindi realiteti
Smi fikin dot dritat nuk mi mbyllin dot perdet
Skena eshte e imja sepse ktu djersa ime derdhet
Isha atje ku u krijua qe faza nga minus zero
Doza Gjoni Tani Andi Piki Ari edhe Blero
Isha atje ku u krijua gjith albumet D.M.C
Kurorat fiks beef kam ber beat free open main
Bashkpunime kam me qindra histori
Rensi ska qe jam rrezuar po qe jam ngritur perseri

2(x)
Se ska rensi sa her rrezohesh
Nese qohesh prap i fort
Ekziston nje shpres e re
Duke nisur qe sot
Ti asnjeher mos u dorzo
Degjo cfar zemra te thot
Ngrije zerin tani
Sepse ky eshte momenti jot

DËRGOI: