TEKSTESHQIP

Doza
Syri I Trete
Lyrics

Ndeza syrin e trete
Po shkoj ne tjeter planet
Po lundroj si komet
Ktu nuk ka gravitet

Tu pi halucinogjene
Qe prodhon fantazia
LSD natyral
Pa efekte te kqia

Po e shoh veten ne ajer
Fluturoj si vimana
Si buda ndodhem posht pemes
Tu kalu ne nirvana

Jam ne dhome me 2 pac-un
Po studiojm kyba lionin
Iq shume i lart
Tu lujt shah me napoleonin

U ngjita n'maje t'piramides,
Sapo e munda sfi ksin
E tash po fik spliff
me leonardo davincin

Jam n'anije kozmike
Me nje alien qe po pi MD
Ma la mu timonin ne dore
Po shkoj drejt marsit me shpejtsi

Na u bashku 1 tjeter krijes
Me lekure te bardh si bora
1 rekete goditi anijen
Dhe i ra zanaksi nga dora

Un u hodha nga dritarja
Dhe rash ne 1 vrime te zeze
Ndryshova dimesion
Tash nuk di me cfare te pres

My shqipe shkova shum high
Ska gravitet te me mbaj
Ndihem i plotfuqishem
Si shehik nga dubai x2

Ndodhem ne piedestal
Ska nevoj ktu per fjale
Seshte efekti i droges
Por stimulim pineal x2

Ne anen e erret te henes
ndodhem Ne resort me 5 yje
Kam lidh gravaten me nyje jeh
Kam kuroren ne krye jeh

Po shetis lart diellit jeh
Me atlete adidas jeh
Jam ne vijen e qumshtit jeh
Po e thith me 500ce jeh

Tash jam ne qellin e 7
Ndorkohe qe portali u hap
U shfaq para meje Terence McKenna
Po hante kepurdha me mjalte

Ja edhe mbretrsha e anglis
"Me tha" mirsevjen ne abis
Ma mbertheu trupin e m'tha
"Rri aty mos leviz"

Leshoj drejt meje gjilpera
Ne cdo meridian
Boni ritual pagan
Dhe u transformua ne rep tilian

Rrahjet e zemres po shtohen
Mendimet po me komplikohen
Reaksionet kimike zhvillohen
Energjit kozmike me zgjohen

Nje drit e fort me verboi
Plotsisht me paralizoi
Nje forc enigmatike
Nuk gjej fjale qe ta shpjegoj

Trupi im me therret
Kthehu mbrapsht se ike shume larg
Hapa syt isha ne shtepi
Thash me veten wtf

DËRGOI: