TEKSTESHQIP

Doza
Vetëm Ty
Lyrics

Zemra ime me degjo, kto fjale jan per ty
per ato 2 sy qe me kan hipnotizu
te lutem me beso kur te them vec ty te du
ti je lumturia ime gjithcka qe kam enderru

Kujtoj bisedat tona, poezit qe te dergoja
me rrihte zemra shpejt sa here te telefonoja
kujtoj takimet tona edhe puthjen ton te pare
data 10 prill u shenua ne kalendar

Kujtoj, zenkat dhe pajtimet, egzaltimet, zemerimet
mesazhet si romane ku te shkruaja shpjegimet
isha i papjekur por ti shoqe dore nga mua
je kokforte ndaj te dua

Kulusi i vogel une per ty jap jeten
se ti nuk me braktise kur te tjeret me lan vetem
nje Princes dhe nje perbindesh
je yll e nese bie do lutem qe te rilindesh

Refreni: 2x
Se dua te puth cdo mbremje deri ne mengjes
dua te te them te dua dhe pastaj te vdes

Ditet u bene jave, javet muaj, muajt vite
ti prap ne syt e mi dukesh si nje rreze drite
si unazat qe shkembyem dashuria jon ska fund
fuqia e saj gjithcka e mund

Tash ne te dy dore per dore bashk ne cdo aventur
te dua ktu pran meje sdua te largohesh kurr
do ecim vec me nje parim,
une do jem shtylla jote, ti do jesh themeli im

Une dhe ti cdo lindje dhe perendim
nuk ka sfid qe na ndal se ne jemi Dream Team
do ndertojm familien ton do jetojm nje jete magjike
plot me dashuri dhe me momente fantastike

Zemra ime dua te te bej te lumtur
te te fal dashuri dhe trendafilat me te bukur
te t'coj ne qiellin e shtat, te fluturosh si flutur
menyra si mshikon. shpirtin ma ka kputur

Refreni: 2x
Se dua te puth cdo mbremje deri ne mengjes
dua te te them te dua dhe pastaj te vdes

DËRGOI:
INFO
Më datë 23 Tetor 2019, Doza publikon videoklipin "Vetëm Ty". Tekstin e këngës e shkroi vetë Doza, ndërsa orkestrimin u përgatit në bashkëpunim nga Doza & Trinium.