Dr. Flori

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  101
(1979-2014)  
  • Emri i Vërtetë:
  • Florian Kondi
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
BIOGRAFIA: Dr. Flori është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Emri i vertetë ishte Florian Kondi i njohur si doktor Flori i grupit WestSide Family. Dr. Flori ishte një ndër tre anëtarët e rep grupit shqiptar të njohur me emrin West Side Family. Rolandi, Miri dhe Flori, dikur shokë në një klase, dikur anëtarë të një prej grupeve më të njohura muzikore të Shqipërisë. Pas suksesit të madh me këngën hit ‘Mesazh’, shikohen në skenën e festivalit të “Këngëve të stinës”, por tashmë jo për të kënduar, por për të pr...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Vëllai i

Alban Kondit

Ish-Anëtar i grupit

West Side Family

Shto profile

zyrtare
Artistë Të Ngjashëm:

Action Bronson

BimBimma

Genc Prelvukaj

Getoar Selimi

2po2

Unikkatil

Olen Cesari

Meda

Adem Ramadani

Ermal Meta


Tags: Dr. Flori, Dr.Flori, Dr Flori, West Side Family, Florian Kondi

Krijo Një Kartolinë