A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Majk

Vendlindja: Prishtine  
Jeton dhe vepron në  
Mosha: 26 Vjeç
Ditëlindja: 27 Nentor 1990
Shenja e Horoskopit: Shigjetari

Këndon kryesisht: Hip-Hop

Rryma të tjera: R&B

Majk është një këngëtar shumë i njohur. Reperi Kastriot Rexha i njohur si Majk, kreu shkollen fillore ne sh.f."Ismail Qemaili" kurse ate te mesmen ne "Gjin Gazull".
Enderra e tij te cilen e ka realizuar tash me eshte te qenurit nje reper famshem kosovar,e njohin e adhurojn dhe e degjojne pothuajse te gjithe.
Ne vitin 2005 formoi grupin TDS i cili tani eshte i perber nga Kastrioti(Majku) dhe Onati me te cilet ka arritur ne suksese mjaft te mëdha sidomos viteve te fundit me bashkpunimin me Skillz me kengen e titulluar "Si Manekene".
Gjithashtu Majki ka arritur ne majen e shume toplistave me kengen n`bashkpunim me MC Kreshen.Ai se fundi bashkpunoi me Lil Samee MC Kreshen gentz lav'da kastor zizo dhe dj flow kjo kenge titullohet M.F Dhe Lyrical Warfare me Mc Kreshen.Majki tani eshte ne labelin me te madh ne trevat shqiptare BabaStars .Suksesi i tij tani eshte akoma me i madh dhe dita-dites po shtohet. Bashkepunimi me liderin e BabaStars Getin me kengen "Sjena Mo" shkaktoji buje te madhe dhe eshte e pelqyer shume nga publiku sa eshte kenga me shume e klikuar ne youtube edhe pse u lansua ne fund te sezonit veror 2015 megjithate kjo kenge qe edhe femijet e dine tekstin ka arritur ne kanalin youtube mbi 38. milione klikime. Me kengen solo Dashni qe erdhi me ndryshe me bute ai u pelqye shume nga publiku gjithashtu me kete kenge Majki shkaktoji buje te madhe edhe kjo kenge ka arritur ne youtube mbi 31 milione klikime ne kanalin youtube te gjitha klikimet.jane te verteta pasi kudo eshte degjuar kjo kenge. Vitin 2016 Majki erdhi me bashkepunimin e 2 me Getin me kengen "Ajo", qe u pelqye aq shume nga publiku sa ka arritur ne 47 milione klikime. Kënga e tij e fundit " Kcen " ka bere qe te marr shumë zemra te njerzve me zerin e tij qe tashme eshte bere nje mega hit dhe eshte mirepritur nga publiku shum mire.

Kenga e MAJKiT "FUND" eshte pritur jashtezakonisht mire nga publiku dhe per 2 dite ka arritur 1 milion klikime ne kanalin zyrtar youtube dhe per 5 dite ka arritur 2 milion. Kjo kenge eshte pelqyer pafund dhe vazhdon te pelqehet e te degjohet shume jo vetem nga fansat e shumte qe Majki ka por edhe nga i gjith publiku pasi te gjithe jane fiksuar shume pas kesaj kenge. Tani kjo kenge ka arritur 11 milione klikime dhe vazhdon te klikohet shume.

Majk, ne bashkepunim me antarin tjeter te Babastarsave Onatin solli nje kenge qe i perket rrymes hip hop qe eshte pelqyer menjehere nga publiku te gjithe shkruanin hashtagjet "Le t'xhelozojne" se e tille titullohet kenga e tyre qe u be mjaft virale.

Me pas vjen kenga "Katile" me mbi 10 milion shikime. Ne vere e vitit 2017 Majk sjell hitin e radhes qe titullohet "Stila", e cila pas 2 oresh postim mberriti 55 mije shikime dhe vazhdon te pelqehet shume.

» Dërgo Korrigjime »

Punuan Biografinë:  visi123    triinnggaa    AgNnNesssA    Olban    fatbardha2131  

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  891

  • Majk ka këto rrjete sociale:


Më shumë artikuj nga Majk »
teksteshqip.com © 2007 - 2017