A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Dr Nono - Princesha Ime  (Feat. Adnan Daci)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

20/01/2009

2009-01-20T00:37:14

Featuring

Adnan Daci


I [dr. Nono]

28 Janar 1994
ishte ajo nate kur une vdiqa
kur shpirti me vdiq
kur syte mu verbuan
prej loteve qe ridhnin pa nderpre
edhe zemra me qante...
Per her te fundit kur te pash
ishe veshur ne te bardhe
binte shi e une lutesha
e ti si princeshpara meje larg qendroje
aq shume shkelqeje
saqe naten ne dite e shendroje
gjithçka zbukuroje...
Mua shiu me lante fytyren
me gjuj ne balt qendroja
me shikim ne qilell
me qellim qe ta shoh yllin shpetimtar
duke rene ne syte e mi te turbulluar
t'ma ploteson nje deshire,
deshire te mallkuar...

Ref. [Adnan Daci]

Ti ke qene princeshe e imja
mbreteri gjete ne mua
te ruajta ty si engjull
ne parajse une t'u shendrova,
por ti kete s'e vleresove
ike shkove u largove
e tash hija e pendimit
te percjell çdokund ku je,
Princesha ime...

II [dr. Nono]

Tash eshte Janar viti 2000
gjithçka ka ndryshuar
asgje nuk eshte si me pare
6 vite te tera te kerkova
kur me u dor'zova,
kur tjetra zuri vendin tend
atehere te takova...
Por, nuk ishe me ajo
qe e njihja me pare,
nuk ishe me princeshe sikur shkove e tera ne te bardh...
Tash je ne te zeze
shetitesh neper trotuar
duke prit trupin tend ta blejn
te fitojsh ndo'j dinar...
Perseri po bie shi
e une tu ofrova
perseri na lag shiu
por tash ti lutesh...
Me kerkove nje cigare
nuk mundje t'me shikosh ne sy
eh princesha ime
ku ke qen e ku ke mberi...

Ref. [Adnan Daci]

Ti ke qene princeshe e imja
mbreteri gjete ne mua
te ruajta ty si engjull
ne parajse une t'u shendrova,
por ti kete s'e vleresove
ike shkove u largove
e tash hija e pendimit
te percjell çdokund ku je,
Princesha ime...

III [dr. Nono]

Bota sillet,
asgje per te nesermen nuk dihet
sot çdokush te don
e neser ashkush per ty sdon te degjon...

Ti ishe gjithçka
por ne jet tash asgje nuk je,
kishe gjithçka qe doje
tash asgje nuk ke...
Nxora disa te holla nga xhepi dhe ti ofrova,
ne ate moment te kaluaren ta kujtova,
ateher per her te pare
prej syve tu pash lot
sikur pendoheshe per dicka
por tash eshte me kot...
I more ata edhe shkove
por mos haro
se bota sillet
ish princesha ime...

Ref. [Adnan Daci]

Ti ke qene princeshe e imja
mbreteri gjete ne mua
te ruajta ty si engjull
ne parajse une t'u shendrova,
por ti kete s'e vleresove
ike shkove u largove
e tash hija e pendimit
te percjell çdokund ku je,
Princesha ime...
by illy


Ky tekst u dërgua nga Ylli


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019