Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Dreams

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  16
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Dreams është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Grupi "The Dreams" e ka fillim e tij ne vitin 1998. Ky grup perbehej nga 3 djem Florian Mumajesi, Eriost Ballushi dhe Erson Shabani (Soni), qe te 3 nga qyteti i Tiranës. Prezantimi tyre i parë ka qenë ne një Festival për moshat 17-25 vjeç ne qytetin e Durresit, ku vajza e djem nga qytete të ndryshme te Shqipërisë, provonin talentet e tyre. Aty ishte debutimi i tyre, ku dhe u nderuan me çmimin e pare me këngën e tyre "Endrra". Në vitin 1999, Th...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Ish-Anëtar i grupit

Ermal Mamaqi

Ish-Anëtar i grupit

Flori Mumajesi

Ish-Anëtar i grupit

Eriosti

Ish-Anëtar i grupit

Sony NRG

Shto profile

zyrtareEdhe Nje Here (2004)

Forever (2001)

Number 1 (1999)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Natyral

Spirit Voice

Alar Band

Hana Band

Grupi Mister

Bulza

Alternative

Revolt Klan

Plisat

Marigona


Tags: Dreams, The Dreams, Grupi The Dreams

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet