A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Drita Ukaj

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  8
  • Origin:
  • Shkoder 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 33
  • Zodiac sign:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Drita Ukaj is a popular singer of Shkodra's Traditional music. Që ne rini DRITA UKAJ u interesua ne muzikë dhe duke u inspirua prej adhuresve se saj. Drita mori hapat e para në vitin 1999 si kengtare Professionale. Duke nisur si kengetare me nje folklor te paster Shqip, tashme Drita ka arritur të behet një nder këngëtaret me te njohura ne trojet Shqiptare. E kështu as bashkpunimet s’mungojnë për ketë talent te ri te muzikës. Drita morri pjese ne shume koncerte ne Europe. Ne vitin 2009 beri një boom tjetër...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Alketa Vejsiu

Marjeta Billo

Kamela Islamaj

Rezarta Smaja

Eneda Tarifa

Barbana

Rezarta Shkurta

Ingrit Gjoni

Amarda Arkaxhiu

Jonida Maliqi


Tags: Drita Ukaj

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019