Më mbaj mend (për 1 muaj)


Drita Ukaj - Mos Mendo Se Te Harroj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Mendo Se Te Harroj".
3. Video është e këngës "Mos Mendo Se Te Harroj", por nuk këndohet nga Drita Ukaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Drita Ukaj - Mos Mendo Se Te Harroj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

26/11/2010

2010-11-26T12:57:11+00:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Mos Mendo Se Te Harroj" kënduar nga Drita Ukaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 2 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
2

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Fiton Bujari - Mos Mendo Se Te Harroj

mos mendo se te harroj vetem ty te dashuroj qdo fund ka nje barazi te du ty o shpirti im.
Mbylli syt qe te mos shikoj jo nuk mundem te t harroj drita po me bahet terr si ste pash me asnjeher.
mos mendo se ste harroj vetem ty te ashuroj qdo fund ka nje barazi te du ty o shpirti im.

Afrim Muciqi - Mos Mendo Se Te Harroj

ku je sonte me ka mar malli
a kjo prtje mu ne shpirt me kalli
te besova zemer mike
ku je sante ti moj qe me fike

mos mendo se te harroj
per gjithmon te dashuroj
mos mendo se te harroj
rini time po shkatroj

me kujto ajo nat shi kur binte
ne te dy u ndam
dhe me lutem mos me le n vetim
se kjo zemer shum po vuj per ty

mos mendo se te harroj
per gjithmndqe te dashuroj
mos mendo se te harroj
rinin time po shkatrroj

Flora Gashi - Mos Mendo Se Te Harroj

Edhe pse ti mje largu
ne mendime prap te mbaj
sa her une qe te kujtoj
po me mbushen syt me vaj

me thuaj drejt se shum gabova
pse aq shum te dashurova
met vertet te deshta ty
ne zemren time ishe nje

mos mendo se te harroj
mos kujto se ste mendoj
se gjithmon te deshiroj
kurr nga mendja ste largoj

e mbaj ne mend kur m`thojshe mu
se ne jet veq ty te du
e veshtir jeta kur t`mashtron
gjith rinin ta shkatrron

pse keshtu e ka kjo jet
dikush qan dikush kendon
keshtu e ka kjo jet e shkret
ne kujtime gjith me mbet

kur tme merr malli per ty
qaj me lot ste shoh me sy
mir e din se sa te du
gjitha n`jet mi morre mu
Më Shumë Këngë Nga Drita Ukaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë