A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Dritan Jashari

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  22
  • Vendlindja:
  • Kovashicë (Peshkopi) 
  • Mosha:
  • 48 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Dritan Jashari është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore folklorike. Mesimet fillore i ka kryer ne fshatin e lindjes. Ne vitin 1981 shpërngulet ne Peshkopi, ku dhe ka nisur fillimet e para me muziken, duke u aktivizuar ne shtepine e pionerit "Tahsim Shehu", per kater vite ne orkestrinen e çiftelise me prof.Ramadan Sadiku e Qani Mandri. Me pas, ne vitin e dyte ne gjimnaz, ka filluar kitaren, qe e shoqeron dhe sot e kesaj dite. Pas viteve '90-ta u largua nga Shqiperia ne emigrim, si ne Greqi e Itali dhe marredheniet...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


» Dërgo Një Këngë »

Cen Elezi Shkëmb I Korabit
Oda Dibrane
Kenga Per Mahmut Dac Kalisin
Ti Ke Lind Per Mu
Mbret I Maleve Mersim Dema
Ndryshe
Hymni I Korabit
Kesaj I Thone Dasem Shqipetare
Rrak Tak Tak
Kengen Shqip Kendoj Me Mall


Artistë Të Ngjashëm:

Përparim Brati

Devis Xherahu

Evans Rama

Bujar Cici

Rifat Mulaj

Artan Kola

Ardian Trebicka

Hysni Klinaku

Hidaver Osmani

Bajram Gigolli


Tags: Dritan Jashari, Tani, Tan Jashari

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019