Dritero Agolli Poezi
Dritero Agolli

Fantazi

Gjysmen e viteve do ta fut ne torben e vjeter
Dhe do ta le ne dhomen time te gjumit;
I ri, i shkarkuar nga gjysma tjeter,
Do nisem per udhe pas lumit.

Njerezit do me pyesin sesi e ktheva rinine
Dhe to t’u them, duke veshtruar ne shelg nje korbe:
“Vertet jam i ri pa rrudha e thinje,
E lashe gjysmen e viteve ne torbe”!

- Poezi nga Dritero Agolli{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0