Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kur Zgjohem

Kur zgjohem nga gjumi s’nxitohem,
Ve kembet ne truall i humbur, I vrare,
Ndez nje cigare dhe rri e mendohem
Se c’enderr kam pare.
Keru ndryshoj une nga ty, or i marre!...

- Poezi nga Dritero AgolliZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  54

Komente 0