Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Fabula

Njeriu Në Garë Me Gomarë

Një ditëz të diel
Njeriu me gomarë
u futën në garë:

Gomari në diell
Filloi të pëllasë,
Njeriu të bërtasë.

Gjykonte juria:
Kush bënte më shumë
Potere dhe zhurmë.

Dhe tha Perëndia:
"Njeriu nga kjo garë
Fiton mbi gomarë."

- poezi nga Dritero Agolli


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  30

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet