Driton Ajeti
Driton Ajeti
Driton Ajeti
  • Vendlindja:
  • Prishtinë
  • Jeton në
  • Zvicër
  • Mosha:
  • 44 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 13 Janar 1980
  • Horoskopi:
  • ♑ Bricjapi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Driton Ajeti është këngëtar i njohur. Ai është i martuar ka dy fëmijë dhe jeton në Zvicër. Ka bere mjaft këngë deri më tani të cilat janë bërë hite dhe dëgjohen shumë. Edhe pse këndon kryesisht Pop, kohëve të fundit êshtë i kyqur edhe në muzikën popullore, pasi që Dritoni është njohës i mire i muzikës popullore shqip.

Më datë 3 Maj 2010, Driton Ajeti publikon videoklipin "Thirma Emrin".

Më datë 3 Maj 2010, Driton Ajeti publikon videoklipin "Ritmi Rinor".

Më datë 19 Shkurt 2012, Driton Ajeti publikon videoklipin "Numeri 1".

Më datë 27 Korrik 2012, Driton Ajeti publikon videoklipin "Dance Floor".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: Agnnesa Agnnesa  Komente 0