Më mbaj mend (për 1 muaj)

Driton Sopa

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9
  • Vendlindja:
  • Suharekë 
  • Mosha:
  • 38 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Driton Sopa është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Shkollen fillore dhe te mesmen i mbaroi ne Suhareke ndersa studimet i vazhdoi ne Prishtine per Juridik. Qe nga mosha 10 vjeqare, u mor me volleyball ku pati shume sukses dhe gezon shume çmime. Pastaj filloi te merrej me muzike, ku beri disa kenge te veta si dhe per shume artist te tjere. Paralel me muziken filloi edhe si moderatore per disa vite radhazi. Vitet e fundit njihet shume per menagjimin online te shume artisteve dhe politikaneve shqipta...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Valon Rama

Ergin Brahimi

Astrit Bejta

Samir Aliu

Nani-Style

Acidi

Dj Flow

Toni

Hysni Zeqiri

Faruk Visoka

Tags: Driton Sopa, Driton Sopaj


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet