Driton Sopa
Driton Sopa
Driton Sopa
  • Vendlindja:
  • Suharekë
  • Mosha:
  • 41 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 17 Maj 1982
  • Horoskopi:
  • ♉ Demi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Driton Sopa është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Shkollen fillore dhe te mesmen i mbaroi ne Suhareke ndersa studimet i vazhdoi ne Prishtine per Juridik. Qe nga mosha 10 vjeqare, u mor me volleyball ku pati shume sukses dhe gezon shume çmime. Pastaj filloi te merrej me muzike, ku beri disa kenge te veta si dhe per shume artist te tjere. Paralel me muziken filloi edhe si moderatore per disa vite radhazi. Vitet e fundit njihet shume per menagjimin online te shume artisteve dhe politikaneve shqiptare. Driton Sopa njihet si njeri shume familjar dhe i perkushtuar per familjen e tij. Ai eshte i martuar dhe ka nje djale. Vazhdon te jet shume punetore ne profesionin e tij dhe shume i suksesshem.

Në Maj 2014, GT merr pjesë në Top Fest 11 me këngën "Po Du Me T'prek", në bashkëpunim me Betimi & Driton Sopa.

Më datë 26 Janar 2012, Driton Sopa publikon videoklipin "Dhoma Nr. 8", në bashkëpunim me Geni.

Në Maj 2012, Driton Sopa merr pjesë në Top Fest 9 me këngën "N'club".

Më datë 17 Janar 2013, Driton Sopa publikon videoklipin "Dije".

Në Maj 2013, Driton Sopa merr pjesë në Top Fest 10 me këngën "Vetem Ty".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0