Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dryton Deqanasi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.9 / Votuan:  18
 • Emri i Vërtetë:
 • Driton Lokaj
 • Vendlindja:
 • Deçan 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Zvicër 
 • Mosha:
 • 33 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Dryton Deqanasi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Driton Lokaj "Dryton Deqanasi", ne Moshen 10 vjeqar u Shperngul Ne Zvicerr Me Saksisht Ne Neuchâtel Ku Flitet Gjuha Frengjisht. Ne Vitin 2006 Ja Ka Nisur Per Te Ber Rap & Hip Hop Ne Vitin 2007 Filloj Me Inqizime Proffesionale Dhe Aty e Formoj Grupin V.E.B Ma Saksisht Venat e Bashkume dhe e mban ket emer vet V.e.B a.K.a Dryton Deqanasi Mas pak kohe u njoftu me ReperinShqiptar UniKKatil m'bretin e hip-hopit shqip, ne albumin Kanuni i Katilit Isht...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentDryton Deqanasi (2009)

★★★★


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Dryton Deqanasi, Driton Lokaj, V.E.B, V-E-B, Dryton, Venat E Bashkume, Dryton Deqanasi, Tba

Komente 0