Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dua Lipa

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  688
 • Vendlindja:
 • Westminster, Londër 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Uk 
 • Mosha:
 • 25 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Luani ♌
BIOGRAFIA: Dua Lipa është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Dua Lipa është një këngëtare, kompozitore, modele me prejardhje shqiptare qe kendon ne gjuhen angleze. Albumi i saj debutues është planifikuar qe të dalë në qërshor të vitit 2017. Prindërit e saj, të cilët janë shqiptarë nga Kosovës, kishin lënë Prishtinën në vitet e 90ta. Kur Dua ishte 13 vjecare ajo u zhvendos me familjen e saj në Kosovë gjate kohës kur shteti shpalli pavarësinë nga Serbia, mirëpo në moshën 15 vjeçare ajo u kthye sërish në Lond...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Profili

Twitter

Profili

SoundCloud

Faqja

Zyrtare

Profili

TikTok

Komente

8 🔥Future Nostalgia (2020)

★★★★★

The Only Ep (2017)

★★★★

Dl1 (2017)

★★★★★


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (31)

8
6
6
6
6
6
18
10
6
6
27
21
25
22
25
15
17
16
19
10

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY

Artistë Të Ngjashëm:

Ava Max

Greta Koçi

Elhaida Dani

Eni Koçi

Arilena Ara

Kejsi Tola

Beatrix Ramosaj

Dhurata Ahmetaj

Enca

Era Istrefi

Tags: Dua Lipa


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet