Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dukagjin Avdyli (Dugi)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  4
  • Emri i Vërtetë:
  • Dukagjin Avdyli
BIOGRAFIA: Dukagjin Avdyli (Dugi) është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore rapsodike. Më datë 22 Gusht 2012, Dugi publikon videoklipin "Ekuacion". Muzika e këngës u punua nga Florent Boshnjaku, teksti u shkrua nga Big Basta, ndërsa për orkestrimin u kujdes Florent Boshnjaku. Videoklipi u prodhua nga Pinkmoon Creative. Me këtë këngë, Dugi merr pjesë në Çelësi Muzikor 6 në vitin 2012. Më datë 4 Korrik 2016, Dukagjin Avdyli (Dugi) publikon videoklipin "Drejtperdrejt". Më datë 1 Mars 2017, Dukagjin Avdyli (Dugi) publikon videokl...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment

Live 2017 (2017)

★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Dukagjin Avdyli, Dugi

Komente 0