A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Dule Malindi

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  36
BIOGRAFIA: Dule Malindi is a popular singer of Southern Albania Traditional music. Një klarinetist shqiptar që luan muzikën popullore popullore tipike të qyteteve jugore të vendit. Ai ka regjistruar një album për etiketën Shqipja Master Studio. Në Nëntor 2013, Dule Malindi merr pjesë në Musical-Fest 2013 me këngën "Laberi Dhe Toskeri", në bashkëpunim me Paro. Më datë 3 Shkurt 2015, Dule Malindi publikon videoklipin "Dashuri Moj Hallemadhe", në bashkëpunim me Paro Ziflaj. Më datë 14 Korrik 2016, Dule Malindi publikon vi...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Mu Lodhe O Dado ç'mu Lodhe


» Add A Song »


Related Artists:

Redi Penko

Sokol Fejza

Altin Malo

Ylli Alushaj

Refat Sulejmani

Emiljano Dhe Grupi

Nimet Sulkaj

Fatos Xhaferi

Gramoz Tomorri

Shpetim Selami


Tags: Dule Malindi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019