Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dule Malindi - Shpirt Flori Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20

Jam i ri e jam beqar nuk kam borxhe per te lare, e kam zemren si behar, lindur rritur ne skrapar. 2+ (dule malindi)

Skrapaliu shpirt flori eshte per vater, per miqesi, eshte per grua per dolli ç'e puth te shkreten raki. 2+

(dule malindi)
Burri fjalen e ka fjale, jo si pule, por jo si djale, i ka hije krenaria, dashuria e rakia. 2+

Me pelqejne tekat e tua edhe huqet qe s'ti dua, vetem po me more grua, kur te pish pije me mua. 2+

(dule malindi)
O moj ti sorkadhe mali, hapi krahe e zemer djalit, lule moj lule debores, te mbaj ne pellemb te dores. 2+

O skrapar shqipe ne male, drite ne kenge e zjarr ne valle. Kush ben dhenderr ne skrapar, dimrin e kthen ne behar.

O skrapar shqipe ne male drite ne kenge e zjarr ne valle. Kush ka marre nuse tek ty e ka vene festen ne sy.


Ky tekst u dërgua nga Greis

Dule Malindi - Shpirt Flori
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shpirt Flori".
3. Video është e këngës "Shpirt Flori", por nuk këndohet nga Dule Malindi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Dule Malindi:


Komente 0