A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  251
  • Origin:
  • Cërvicë (Kerçove) 
  • Residence:
  • Zvicër 
BIOGRAFIA: Duli is a popular singer of Modern Traditional & Tallava music. I lindur në një fshat afër Kërçovës në Cërvic, Duli rrjedh nga një familje muzikantesh popullore. Babai i tij eshte ndare nga jeta që ne moshe te re dhe ishte gjithashtu muzikant i rralle e me sharkinë e tij ishte i pazëvendësueshëm. Në fëmijërinë tij, Duli erdhi në Zvicër dhe filloi pune si te gjithë shqiptaret, por ajo që kishte në gjak ishte muzika. Këndoi në shumë lokale të Zvicrës dhe kënaqi kurbeqaret me muzikën e tij dhe zërin që rrallë kë...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Instagram

Account

Twitter

Account

Youtube

Channel

Add Official

Social Accounts

Më Mungon (2014)

Vetem Per Ju (2014)

Se Bashku Me Ju (2014)

Per Disponimin Tuaj (2013)

Je Perfekte (2013)

Oj Cem Conte Dreqi Te Bi Udhes (2013)

Vendi Jone I Vjeter (2012)

Fjalet E Zemres (2011)

Ah Dashuria (2010)

Malli Per Atdheun (2009)


» Add A Song »

Dashnija E Vjeter
Haram
Ata Sy
Më Mungon
Hajde Xhanem
Çiko, Çiko
Shkojna Bojna
Fiksim
A Ndihesh Fajtore
Zemer


Translations (11)


Related Artists:

Keli

Erkan Musliu

Xheni

Ylber Aliu

Blerim Lutfiu (Beli)

Halil Bilalli

Argeton Dervishi

Zyber Avdiu

Besnik Salihu

Muhamet Sejdiu


Tags: Duli, Duli Reçku, Abdulla Reçku, Duli Recku

Duli in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019