Më mbaj mend (për 1 muaj)


Durim Malaj - Fat I Mallkuar  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

23/07/2016

2016-07-23T16:00:02+00:00Me lot n'sy t'përcolla në rrugët e jetës
Për ty një copë zemre ie ndava prej vetës
Tash jeta pa ty asht veq një mashtrrim
Po ta dishë sa t'kom jetë do t'jesh n'shpirtin tim
Tash jeta pa ty asht veq një mashtrrim
Po ta dishë sa t'kom jetë do t'jesh n'shpirtin tim

O fat i mallkuar o jetë e paprirë
I ndave dy zemra si s'pate mëshirë
O fat i mallkuar o jetë e paprirë
I ndave dy zemra si s'pate mëshirë

Je kujtimi ma i ombël n'jetë që kam shiju
Ti je bota që më dhe arsye me jetu
Tash jeta pa ty osht veq një mashtrrim
Po ta dishë sa t'kom jetë do t'jesh n'shpirtin tim
Tash jeta pa ty osht veq një mashtrrim
Po ta dishë sa t'kom jetë do t'jesh n'shpirtin tim

O fat i mallkuar o jetë e paprirë
I ndave dy zemra si s'pate mëshirë
O fat i mallkuar o jetë e paprirë
I ndave dy zemra si s'pate mëshirë

O fat i mallkuar o jetë e paprirë
I ndave dy zemra si s'pate mëshirë
O fat i mallkuar o jetë e paprirë
I ndave dy zemra si s'pate mëshirë
Si s'pate mëshirë


Ky tekst u dërgua nga RiNa
Më Shumë Këngë Nga Durim Malaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet