Më mbaj mend (për 1 muaj)


Durim Malaj - Kalle

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kalle".
3. Video është e këngës "Kalle", por nuk këndohet nga Durim Malaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Durim Malaj - Kalle  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

30/06/2019

2019-06-30T17:58:52+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kalle" kënduar nga Durim Malaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Durim Malaj i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Gent - Kalle

[Ardian Bujupi:]
Legooo

[Gent:]
Whoop Whoop Whoop Whoop
Eyyyy

[Ref.]
Kalle, Kalle hajt Kalle [2x]
Ich zieh an der Zigare
Sie zieht ihre Waffe greift in die Kasse
nimm das Geld, Kalle
Kalle hajt Kalle
Ich zieh an der Zigare
Sie zieht ihre Waffe greift in die Kasse
nimm das Geld, Kalle

[Ardian Bujupi:]
Veq per ni nate
Zemren ma kalle ti ku jemi sot
Du gibst ein fick auf den Morgen danach
hast ne Geschichte und Storys parat, Ahhh
Für mich bist du vieles bist mir ein Rätsel Victoria Secret
Machst mir auf Edel auch wenn du ein Dieb bist
Ja du fickst Schädel doch irgendwie lieb ich's, Ahhh
Ich fliege mit dir nach Costa Rica
Danach mit den Jungs nach Prishtina
Kalle hajt Kalle, Dale don Dale
Ich schaue nie zurück nein nie wieder

[Ref.]
Kalle, Kalle hajt Kalle
Ich zieh an der Zigare
Sie zieht ihre Waffe greift in die Kasse
nimm das Geld, Kalle
Kalle hajt Kalle (2x)
Ich zieh an der Zigare
Sie zieht ihre Waffe, greift in die Kasse
nimm das Geld, Kalle

[Gent:]
Im Kopf Million häng mit den Jungs hier am Block wie gewohnt
Mehr, Mehr, Mehr von Gold & Platin
Ich weiß ja sie steht auf Adrenalin
Ich pass auf sie auf
Die Kugel im Lauf
Sie hält mich nicht auf
Sie lässt mir Freiheit
Dein Leben im Rausch, nimmt sie in Kauf
Zieht sie sich aus, spielt wie Santana
Sie spielt wie Santana
Ich & du wir beide machen gut bala
Sie will einen Jungen von der Straße, keinen Fußballer
Hab meine kleine fest in meinen Händen, rauchen Gjuhana
Nase von Cubana
Ganze Nacht zu ballern

[Ref.2x]
Kalle, Kalle hajt Kalle
Ich zieh an der Zigare [2x]
Sie zieht ihre Waffe greift in die Kasse
nimm das Geld, Kalle
Kalle, hajt Kalle [2x]
Ich zieh an der Zigare
Sie zieht ihre Waffe, greift in die Kasse
nimm das Geld, Kalle

[Ardian Bujupi:]
Uhhh Kalle Kalle
Sie zieht an der Zigare [2x]
Kalle hajt Kalle
Sie zieht an der Zigare
Sie zieht ihre Waffe
Kalle hajt Kalle

Lindy - Kalle

Refren X2:
Kalle ti clubin kalle,
kalle hiq mos e nale.
kalle ti qitja tymin,
kalle ti kalle.

Bejbe a je ti e lir,
sante nclub po du ti me dridh.
me kall ti venin se ti e bon ma mir
Lart poshtu shum mir po e sill
dridhe ti bejbe hiq mos u nal
dridhe me ritum se clubi u kall
dridhe ti bejbe hiq mos u nal
dridhe me ritum se clubi u kall
A beson zemer se krejt ma ke sill
me mnyrën qysh po kcen e pe dridh
je kam shtin me pi hiq pa mas
spo di mu nal deri po bahna tap
Krejt ....jon kat xhelozojn
per mnyren qysh po kcen pe dridh
ke tjeter stil qata ma mir pe sill
ke stil tveqant qata ti clabin pe dridh

Refren X2:
Kalle ti clubin kalle,
kalle hiq mos e nale.
kalle ti qitja tymin,
kalle ti kalle.

Shum Mir po nina afrohu ti te un
rrina pina veq ti edhe un
bejbe........ hajde ti te un
te kallim venin e te bajna shkrum
E kallim per qdo nat ti edhe un
pina qaq shum sa perneve ska gjum
E kallim per qdo nat ti edhe un
pina qaq shum sa perneve ska gjum
Shkojna ne dhomen tende mengjesin e presim
pina qaq shum sa pa vetdije jesum
qka kena ba na ata jon ka vesin
po na nuk tregojna ndjenjat aty jesin
Qdo nat na jeten e shijojna
ata po vesin po na venin e ndrrojna
ndjenja esht e njejt po ma shum e shijojna
qka kena perjetu na nuk tregojna

Refren X2:
Kalle ti clubin kalle,
kalle hiq mos e nale.
kalle ti qitja tymin,
kalle ti kalle.

Adrian Gaxha - Kalle

[Lindon:]
Oo, All for money
It's all about the money
Wuuooouu

[Adrian:]
Paramendo veq nje moment me pas
E mas ati edhe njo ty mos met ardh
Pararara ra ra ra a a a a a
Paramendo mu kon e mbramta nate
A tka ndodh najher low mu ni se sdin as qka ki
E problemet tua mos me tlon as me livrit
Low,Low,Low Fucking Low,Low,Low
Nuk e di per neser a kena me pas tjeter shanc
Se nuk mujna me kthy kohen mas edhe me dasht,
Jo,Jo,Jo,Jo,jo,jo

[Lindon:]
Kalle,Nuk po du me dit per halle
Halla-Hallakam e madhe
Ajde kalle se ski qare
Kalle,do ta dhezim vendin fare
Halla-Hallakam e madhe
Sot festojm me fishekzjarre k-k-kalle

[Adriani:]
Paramendo veq nje moment met pas
Parararara ra ra a a a a a
Zemer ngoje senin,luje venin,mos u shqetso
Leji hallet mallet anash edhe vetem festo
Mos u ndal jo,Oh baby,Mos u ndal ouu
Mos u ndal jo,Oh baby mos u ndal ouu

[Lindon:]
Kalle,Nuk po du me dit un halle
Halla-Hallakam e madhe
Ajde kalle se ski qare
Kalle,do ta dhezim venin fare
Halla-Hallakam e madhe
Sot festojm me fishekzjarre k-k-kalle

From right to left,from left to right
Everybody blaze up the light
From right to left,from left to right
For ya I learned hold on
U kall,u kall,u kall
Skeni qka me bo
U kall,u kall,u kall
A po doni mo?
E di qa kom me bo tonight
We gonna make these fireworks
Through way up high
You're one and only thing I wanna do no lie
I'll be at party darling let's make us right

[Lindon:]
Kalle, Nuk po du me dit per halle
Halla Hallakam e madhe
Hajde kalle se ski qare, Se ski qare
Kalle, do ta dhezim venin fare
Halla Hallakam e madhe
Sot festojm me fishekzjarre, K K Kalle

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Durim Malaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet