Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk kemi video për këtë këngë.

Durim Morina - Maybe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Maybe".
3. Video është e këngës "Maybe", por nuk këndohet nga Durim Morina.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Durim Morina - Maybe Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Mosaic"

Komente

Asnjë Koment

23/07/2017

2017-07-23T21:25:20+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Maybe" kënduar nga Durim Morina.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 7 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
7

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

ReMan & Dj Iljano - Maybe

I know
I miss your love
Maybe
Maybe you’re right
Maybe I am to blame for everything
And Maybe I bother you,
I don’t want to
Or maybe it’s because I love so much
I don’t want to lose you
You are,
You are my better half
You are my world
And you are my soul
And my light
Please forgive me
I love you so much

Veronicas - Maybe

I still remember
It’s so clear
The day I pushed you away
And let you fly…
Oh why?
Cuz when you hold my body close
There’s nothing better
But, baby now that you are gone,
I’m scared I’ll never
Feel it again..

[Chorus]
Maybe
If we had the chance to make it all right again
Maybe
I would do anything,
I promise perfection
Maybe we can steal the time
Baby just you and I
I’ve made mistakes,
But I need you back, in my life.

I know you’re happy with
Where your life is at,
But nothing ever could replace
The love we had,
We both need it bad.

[Chorus]
Maybe
If we had the chance to make it all right again
Maybe
I would do anything,
I promise perfection
Maybe we can steal the time
Baby just you and I
I’ve made mistakes,
But I need you back, in my life. x2

If we had the chance to make it alright again,
Maybe we could steal the time
Baby just you and I…
Need you back in my life…

[Chorus]
Maybe
If we had the chance to make it all right again
Maybe
I would do anything,
I promise perfection
Maybe we can steal the time
Baby just you and I
I’ve made mistakes,
But I need you back, in my life. x2

Kelly Clarkson - Maybe

I'm strong
But I break
I'm stubborn
And I make plenty of mistakes
Yeah I'm hard
And life with me is never easy
To figure out, to love
I'm jaded but oh so lovely
All you have to do is hold me
And you'll know and you'll see just how sweet it can be
If you'll trust me, love me, let me
Maybe, maybe

Someday
When we're at the same place
When we're on the same road
When it's okay to hold my hand
Without feeling lost
Without all the excuses
When it's just because you love me, you let me, you need me
Then maybe, maybe
All you have to do is hold me
And you'll know and you'll see just how sweet it can be
If you'll trust me, love me, let me
Maybe, maybe

I'm confusing as hell
I'm north and south
And I'll probably never have it all figured out
But what I know is I wasn't meant to walk this world without you
And I promise I'll try
Yeah I'm gonna try to give you every little part of me
Every single detail you missed with your eyes
Then maybe
Maybe, yeah maybe

One day
We'll meet again and you'll need me, you'll see me completely
Every little bit
Oh yeah maybe you'll love me, you'll love me then

I don't want to be tough
And I don't want to be proud
I don't need to be fixed and I certainly don't need to be found
I'm not lost
I need to be loved
I just need to be loved
I just want to be loved by you and I won't stop 'cause I believe
That maybe, yeah maybe
Maybe, yeah maybe

I should know better than to touch the fire twice
But I'm thinking maybe, yeah maybe you might

Maybe, love maybe

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga MIRUD:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë