Më mbaj mend (për 1 muaj)


MIRUD - Goodbye
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Goodbye".
3. Video është e këngës "Goodbye", por nuk këndohet nga MIRUD.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


MIRUD - Goodbye Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Këngë e albumit:

"Tradhti"

Komente

1 🔥

05/09/2019

2019-09-05T17:01:35+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Goodbye" kënduar nga MIRUD.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 2 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
2

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Skerdi - Goodbye

I kam harru
Asnjërit tuaj nuk I lë faj
Po ti më mirë me shku
Ndoshta do ngjitemi në maj
E tash o lëshu
Ishim një loj në jetën e saj
Kokën kthej,
Ju them goodbye
2x

Zemra mu thy zemra mu thy
A ki më fytyrë me m'pa në sy
Rri larg prej mejë për mos mu kthy
Jo s'ndjej për ty më,
s'ndjej për ty

ku ta dija un që vetëm do më leje
Vetëm do më leje
Vetëm do më leje
2x

I kam harru
Asnjërit tuaj nuk I lë faj
Po ti më mirë me shku
Ndoshta do ngjitemi në maj
E tash o lëshu
Ishim një loj në jetën e saj
Kokën kthej,
Ju them goodbye
2x

Ana Golja - Goodbye

So selfish, to not confront.
We're holding back.
From what's in front.
So easy, to wanna stay.
But we know.
We're gonna drift away.

oohhh
It's enough of us wasting our time.
What's mine is mine is yours.
What's yours is yours is mine.
oohhh
It's enough of us wasting our words.
When now it just doesn't work.
At least we say we tried.
And we will be fine.

It's been a while now.
The flame is gone.
We're holding on.
Like nothing's wrong.
It's no secret.
It's not the same.
We're just too weak.
To face the pain.

oohhh
It's enough of us wasting our time.
What's mine is mine is yours.
What's yours is yours is mine.
oohhh
It's enough of us wasting our words.
When now it just doesn't work.
At least we say we tried.
And we will be fine.

At a point in our lives.
Where we have to make a choice.
No we can't just take the easy way out.
Say goodbye to you and I.

oohhh
It's enough of us wasting our time.
What's mine is mine is yours.
What's yours is yours is mine.
oohhh
It's enough of us wasting our words.
When now it just doesn't work.
At least we say we tried.
And we will be fine
And it's time to say Goodbye.

Kobra aka Helmusi - Goodbye

Verse 1 (Kobra):

Ja isha met ndor me shishe
Bertimen e krejt bots kanihere spo nishe
Perndryshe spo vyshe kur po t'mlojshin t'zezat
U hangra me t'shpis shkova vrap i mora qelsat
E kerrit tu hec prej territ i largova prindit se deshten me mnal
Nuk i dhash arsye ktyne as me mthon m'fal
I eger se ni cop fleger qe ni femen ma pat dhan
Sot u bo urretje se nkaziono e kam lon
Problemet tuj kajt me vullon shpejtsia 200 or
Moti ish i keq kish plot shi e bor
E ni foto nkerr ish si moto per ni shpres nzemer
Ndor me telefon deshta me thirr qat femer
Me erdh mesazh sje stacioni funit ti mo
Provova mu nal po mkapi hija gjumit o
Mu shfaq engjulli e ZOTI a osht qaj
Jepmi edhe do minuta jet t'lutem goodbye

Chorus (KAS):

I'm left in the cold
I see a light coming towards me like never before
You see my arms right now are shaking, I'm on my own
I hope the lord ain't point me out, 'cuz I ain't ready to go
I ain't ready to die... I'm too young to say goodbye

Verse 2 (KAS):

Imma tell you a story about this little kid
He was young and naiv, he never gave a shit
Maybe inconsiderate, but surely he was ignorant
Considerin' that he was only 10 years old and smoked cigarettes
Livin' in an orphanage, thinkin' God gave him up
You could tell he had no parents while he was growin' up
Had his middle fingers to the sky
And claimed he wouldn't care if he died... Never!
He wasn't religious, never cared about the bible
And one day, all of his feelings got suicidal
So, he bought a rope, and sat up a chair deep in a forrest
Thinkin' no one cared about him, because he wasn't important
Anyways, he put the rope tight around his neck
Had a change of heart, but it was too late to regret
No one ever found the body, eventually it was rotten
Never said goodbye, he wanted to be forgotten

Chorus (KAS):

I'm left in the cold
I see a light coming towards me like never before
You see my arms right now are shaking, I'm on my own
I hope the lord ain't point me out, 'cuz I ain't ready to go
I ain't ready to die... I'm too young to say goodbye

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga MIRUD:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet