Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Edi Balili

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17
BIOGRAFIA: Edi Balili është një autor këngësh shumë i njohur. Ai është bërë shumë i njohur me këngët e tij që ne i kërcejmë në ambientet tona festive. Shumëkush do ta konsideronte kompozitorin Edi Balili si një ndër figurat kryesore të muzikës së vërtetë shqiptare. Ai ka kompozuar rreth 500 këngë dhe numëron një numër shumë të madh produksionesh të realizuara në studiot e tij që shtrin aktivitetin në disa vende. Edi ka bashkëpunuar me emrat më të njohur të muzikës shqiptare. Sot, është një nga producentet m...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare



    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Xhevdet Gashi

Edmond Tupe

Dorian Gjoni

Klodian Qafoku

Tonin Harapi

Alqi Boshnjaku

Marenglen Boja

Flamur Shehu

Enis Presheva

Edmond Zhulali

Tags: Edi Balili


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet