Më mbaj mend (për 1 muaj)

Edi Kala

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13
  • Vendlindja:
  • Rrogozhinë 
  • Mosha:
  • 31 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Edi Kala është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore e Shqipërisë së mesme. Deri me tani Edi numeron dhjetera kenge dhe videoklipe. Prezent ne evente te ndryshme familjare, ne koncerte brenda dhe jashte Shqiperise. Edi i ka dedikuar dy kenge qytetit te tij, e para "SKA SI RROGOZHINA" me te cilen larteson vlerat e qytetit dhe e dyta ka realizuar per here te pare himnin e skuadres se futbollit "EGNATIA". Më datë 26 Dhjetor 2011, Edi Kala publikon videoklipin "Tunde Vallen". Teksti u shkrua nga Zamir Xhavara. Për orkestr...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Instagrami

Zyrtar

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Edi Kala, Edi Kalo

Komente 0