Edi King
Edi King
Edi King

(1956-2022)

  • Ndërroi jetë më:
  • 12-01-2022
  • Emri i vërtetë:
  • Eduard Meraku
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop-rock
Edi King është këngëtar i njohur. Ai ishte edhe njëri ndër themeluesit e rock-grupit kosovar Seleksioni 039 të njohur për hitet e tyre në vitet e 80-ta dhe 90-ta dhe padyshim që do mbetet gjurmë e pashlyer në historinë muzikore.

Eduard Meraku, këngëtari pejan i njohur si Edi King, ka ndërruar jetë më 12 Janar 2022, në moshën 65 vjeçare. Lajmin e bëri të ditur antari i grupit përkatës “Seleksioni 039”, Gezim Hasku – Geza. Ndarja nga jeta e vokalistit të grupit ‘Seleksioni 039’, raportohet të ketë ardhur pas një infarkti.

Më datë 7 Korrik 2012, Edi King publikon videoklipin "Shume Te Dua".

Më datë 25 Janar 2018, Edi King publikon videoklipin "Meraku".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0