Edijan Muhaxheri
Edijan Muhaxheri

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Peja Kosovë
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 30 Janar 1995
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♒ Ujori

Biografia

BIOGRAFIA: Edijan Muhaxheri është një këngëtar i njohur. Edijani është një këngëtarë i talentuar në të gjitha zhanret muzikore. Ka një zë që dallon nga të tjerët dhe është i mirëpritur kudo. Lidhur me muzikën Edijani filloi të këndojë që në moshën e re duke i përcjelur hapat e babit të tij. Edijani këndonte në koncerte që oranizonte shkolla për ditëlinjde të shkollës por edhe programe festive që mbaheshin në qytetin e Pejes për festat Kombëtare. Gradualisht aktiviteti i tij prej këngëtari po rritej për...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 1