Edlira Arifi
Edlira Arifi

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}Biografia

BIOGRAFIA: Edlira Arifi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së mesme. Në Prill 2005, Edlira Arifi merr pjesë në Top Fest 2 me këngën "Iluzion". Më datë 10 Shtator 2014, Edlira Arifi publikon videoklipin "S'mundem Me Te Harru". Më datë 20 Janar 2016, Edlira Arifi publikon videoklipin "Mos U Ndaj Goce Prej Tirones". Më datë 28 Dhjetor 2019, Edlira Arifi publikon videoklipin "Uk I Dihet Jetes", në bashkëpunim me Agertina Muçën. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Vullnet Ibraimi. Më datë 29 Maj 2020...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0