Më mbaj mend (për 1 muaj)

Edmond Cano

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  • Libohovë 
  • Mosha:
  • 41 Vjeç
BIOGRAFIA: Edmond Cano është një këngëtar dhe instrumentist. Lindur në Libohovë të Gjirokastrës, ka studiuar kitarë klasike në Athinë dhe është diplomuar për mësues i kitarës klasike. Shkruan këngë, orkestron dhe gjithashtu është adhurues i poezisë....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Erlind Zeraliu

Bledar Barjami

Ximi

Nazim Rika

Adi Sipri

Nari

Hysen Kafexhiu

Herbert Alemi

Ervin Xhepa

Ujku I Cerrikut

Tags: Edmond Cano


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet