Më mbaj mend (për 1 muaj)

Etmond Mancaku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  13
BIOGRAFIA: Etmond Mancaku është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop, pop-rock dhe e lehtë. Fillesat ne vitin 90 me ish grupin" Klandestin" si vokalist, kompozitor e kitarist. Ne vitin 1994 vjen albumi i pare "Engjelli i rrembyer" kur ne kete album ishte kompozitor, orkestrues dhe autor tekstesh. Nje album ku moren pjese kengetaret me ne ze te asaj periudhe si: Aleksander Gjoka, Dashnor Diko, Elton Deda, Redon Makashi, Gjergj Jorgaqi, Grupi Shok, Grupi Ritfolk, Mimoza Selimi, Leonard Bulku etj. Viti 1997 vjen albumi "Si Bananja" ku b...

>> Lexo gjithë biografinë >>


I ati i

Wendi Mancakut

I ati i

Melodajn Mancakut

Kanali

Youtube

Komente

Asnjë Koment

Ne Apo Kjo Kohe... (2003)

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Etmond Mancaku, Edmond Mancaku, Mond Mancaku

Komente 0