Më mbaj mend (për 1 muaj)

Etmond Mancaku - A Do Te Vish Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

S'ka shumë kohë që je larguar
letrën tënde çdo ditë lexoj
më vjen keq vazhdon të thuash
ende sot nuk e kuptoj
le shumë gjëra pa shpjeguar
a do të vish?
më vjen keq vazhdon të thuash
ende sot nuk e kuptoj
le shumë gjëra pa shpjeguar
a do të vish?

Dhomë e zbrazët rënkon vetminë
mungesa jote çdo ndjesi
sytë e mi në errësirë
shpirti im një shkretëtirë
qënia ime një oaz pa ujë pa dritë
sytë e mi në errësirë
shpirti im një shkretëtirë
qënia ime një oaz pa ujë pa dritë

Bashkë me ty gjithçka ndryshoi
dashuria s'ekziston, veç në libra e poezi
ndoshta këngë a melodi
nuk kam forcë më të urrej, a do të vish?
veç në libra e poezi
ndoshta këngë a melodi
nuk kam forcë të të urrej, a do të vish?

Dikur mendoja se kjo trille veç rrëfime ndodhnin
episode novelash pa kufi
ja që ndodh dhe ndonjëherë
dramën tënde të rrëfesh
personazhi kryesor ti të jesh
ja që ndodh dhe ndonjëherë
dramën tënde të rrëfesh
personazhi kryesor ti të jesh

Pse po ndodh kjo gjë me mua?
përgjigje pres përgjigje s'dua
unë për ty si shumë të tjerë
ti për mua një mister
letra jote mallin djeg, a do të vish?
unë për ty si shumë të tjerë
ti për mua një mister
letra jote mallin djeg, a do të vish?

Bashkë me ty gjithçka ndryshoi
dashuria s'ekziston, veç në libra e poezi
ndoshta këngë a melodi
nuk kam forcë më të urrej, a do të vish?
veç në libra e poezi
ndoshta këngë a melodi
nuk kam forcë të të urrej, a do të vish?

A do të vish?


Ky tekst u dërgua nga Eduart NonajEtmond Mancaku
Publikimi: 29/06/2021
Festivali: Netët E Klipit Shqiptar 19
Produksioni: Etmond Mancaku
Koreografia: Taulant Demko
Video Produksioni: Punishte DriteEtmond Mancaku - A Do Te Vish
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "A Do Te Vish".
3. Video është e këngës "A Do Te Vish", por nuk këndohet nga Etmond Mancaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Etmond Mancaku:


Komente 0