Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Edmond Nikolla
  • Vendlindja:
  • Lezhë 
  • Mosha:
  • 42 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 3 Janar 1978
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♑ Bricjapi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  6

Edmond Nikolla është këngëtar i njohur. Qe ne moshe te vogel u dalluan dhe u zhvilluan aftesite e Edmond Nikolles ne fushen e muzikes dhe te artit ku ne moshen 6 vjecare zhvilloi konkursin ne shkollen e muzikes Prenk Jakova ne Shkoder. Fitoj me sukses dhe talent konkursin dhe nisi keshtu klasen e pare ne kete shkolle ne instrumentin e violines. Talenti i tij ishte i lidhur ngushte me prejardhjen e familjareve te tij nga brezi ne brez. Edmondi eshte djali i madh nga 3 femijet e Artistit popullor te skenes dhe Instrumentistit kengetarit dhe krijuesit shume te njohur ne gjithe Shqiperine viset e tjera Shqipetare dhe diaspore MARK NIKOLLA. Edmondi vazhdoi keshtu studimet e mesme per Firzamonike ne Liceun Artistik "Jordan Misja", ku karriera e tij si nje student i rralle dhe i talentuar mori nje zhvillim te jashtezakonshem dhe hyri ne rrugen e vertet dhe te gjate te nje Artisti te kompletuar. Me pas Edmondi u aktivizua ne shume Aktivitete Artistiko-kulturore si ne shkolle ashtu edhe jashte saj. Karriera e tij vazhdoi edhe si kengetar pasi enderronte qe ne vogeli. Jeta dhe arsyet e ndryshme a shtyne Edmondin te punoje dhe jetoje dhe te ushtroje aktivitetin e tij artistioke-muzikor edhe jashte kufijve te Shqiperise, si Kosove, Maqedoni, Zvicer ku ne te fundit vazhdon edhe ne ditet e sotme aktivitetin si Artist dhe kengetar nga viti 2001 deri me sot. Shume i kerkuar dhe i vleresuar Edmondi pati edhe krijet e tija ne vushen e muzikes ku spikasin ketu kenget dhe video klipet e tij te para 1) Nese ti pyet per mua. 2) Luj per hater tem. Dhe se fundi nje bashkepunim i mrekullueshem me kengetaren e mirenjohur Kristina Marku. Aktivitetet e fundit te Artisitit Edmond Nikolla u zgjeruan edhe me shume ne diaspore ku mori pjese ne shume koncerte dhe aktivitete per festimet e Pavaresise se Shqiperise dhe festave te fund Vitit me ftese te Shoqatave te Ndryshme kulturore Shqipetare ne SH.B.A (New York, Arizona-Florida). Se fundmi Edmondi eshte ndaluar per momentin ne diaspore dhe pikerisht ne Zvicer.

Më datë 16 Janar 2013, Edmond Nikolla publikon videoklipin "Nese Ti Pyet Per Mua".

Në Nëntor 2013, Edmond Nikolla merr pjesë në Musical-Fest 2013 me këngën "Luj Per Hater Tem".

Më datë 22 Korrik 2014, Edmond Nikolla publikon videoklipin "Merrja Kanges Me Shoqni", në bashkëpunim me Kristina Marku.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Facebook

Fanpage

Shto profile

të tjeraKomente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet