Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Edmond Xhani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  11
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
BIOGRAFIA: Edmond Xhani është një autor këngësh i njohur. Mjeshtri i muzikës, Edmond Xhani ish kitaristi i talentuar të orkestrës së RTSH-rë dhe Ansamblit Shtetëror të Këngëve dhe Valleve Popullore, drejtuesi i Orkestrës "Alba" në New York, i larguar familjarisht nga Shqipëria në vitin 1996 nëpërmjet lotarisë amerikane, i dha një intervistë kolegut tonë Beqir Sina, mbasi ai ishte anëtarë i Jurisë në Festivalin e 50të, i Këngës në Radio Televizion. Xhani, fletë për aktivitetin e tij në New York, jetën...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë


Artistë Të Ngjashëm:

Aleksander Vezuli

Sergi Disha

Sokol Marsi

Vasil Dede

Delo Isufi

Kastriot Gjini

Besar Likaj

Elvis Duro

Edlir Begolli

Gazmend Mullahi


Tags: Edmond Xhani

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet