Më mbaj mend (për 1 muaj)

Edmond Zhulali
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  71

Edmond Zhulali është autor këngësh shumë i njohur. Edmond Zhulali është kompozitor dhe autor tekstesh nga Shqipëria. Ai ka kompozuar këngë të ndryshme shqiptare për festivale të ndryshme si Kënga Magjike, Eurovizioni etj.

I dekoruar nga presidenti me urdhrin "Naim Frasheri i Arte", ai eshte kompozitori i pare shqiptar pjesmarres ne Festivalin Evropian te Kenges. Me muziken e tij dhe tekstet e poetit Agim Doci, ai e ka perfaqesuar dy here Shqiperine ne kete festival, perkatesisht ne vitet 2004 dhe 2009 me kengetaret Anjeza Shahini dhe Kejsi Tola.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë KomentKomente mbi këtë artist