Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Natyrën

Pse Shkove

pse shkove xhaxhi gaz
e une mbeta pa ty
ishe dashuri e madhe
per mua dhe tjer femij

tani te varri yt
me lot ne sy te flas
nga malli qe kam per ty
gati sa nuk pelcas

te kujtoj per gjerat
dhe fjalet qe mi the
do te mbaj ne zemer
gjersa te jem mbi kete dhe

- poezi nga Edona Aliaj


- Poezia u dërgua nga Edona Aliaj -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet