Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ti

ti me linde,ti me rrite,
ti me kendove ninulla kur un e qaja
ti me perkunde ne djep,ti me ushqeve,
dhe une ty te falenderoj
dhe une per ty e jap kete jet
dhe une tani fal teje jam e shendosh si nje molle.

- poezi nga Edona Aliaj


- Poezia u dërgua nga Edona Aliaj -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet